Два українських фільми стали претендентами на премію “Оскар”

31 січня 2021 о 16:00 - 1968

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Два українських фільми стали претендентами на премію “Оскар”

У довгий список претендентів на Оскар потрапили два українські фільми про події на Донбасі Атлантида та Земля блакитна, ніби апельсин.

Лонг-лист оголосила Американська академія кінематографічних мистецтв і наук. Новиною поділилася прес-служба Держкіно на своїй сторінці в Facebook. Відомо, що зазначені кінокартини створені за підтримки відомства. В обох номінаціях короткі списки з 15 претендентів будуть оголошені 9 лютого.

“Атлантида” режисера Валентина Васяновича виставлена ​​в номінації “Кращий міжнародний художній фільм”. У вересні-2020 вона була обрана Українським Оскарівський комітетом як національний претендент на цю премію. Фільм “Атлантида” показує 2025 рік, коли Україна перемогла у війні на Донбасі. Головний персонаж страждає посттравматичним стресовим розладом і не може покинути отруєну війною територію.

Постер фильма

Земля блакитна, ніби апельсин режисера Ірини Цілик буде боротися за номінацію Кращий документальний повнометражний фільм. Це кіно розповідає про багатодітну сім’ю з червоної зони Донбасу, де бойові дії тривають вже шостий рік. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, Анна і її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в досить сюрреалістичних обставин.

Постер

Нагадаємо, Дніпро — колиска українського кіно.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: