До кінця року буде запущений перший у світі дерев’яний супутник

16 червень 2021 о 20:00 - 3701

Євген ОхайнийЄвген Охайний


До кінця року буде запущений перший у світі дерев’яний супутник

До кінця року вийде на орбіту в вигляді коробки перший у світі дерев’яний супутник, заповнений датчиками Європейського космічного агентства (ЄКА) для вивчення потенціалу матеріалу в космосі.

Такою новиною поділились у toneto.net.

Woodsat – це CubeSat (тип малих супутників) розміром близько 10 см з кожного боку, але унікальність цього мініатюрного супутника в формі коробки полягає в тому, що поверхневі панелі будуть зроблені з фанери. Фактично, єдині не дерев`яні деталі, представлені зовні, – це кутові алюмінієві поруччя, які допоможуть його розгорнути в космосі, разом з металевою палицею для Селфі.

Woodsat – дітище фінського наукового журналіста Ярі Макін, який також очолює компанію під назвою Arctic Astronauts, яка продає копії CubeSat для освітніх цілей і любителів космосу.

“Мені завжди подобалося робити моделі літаків, в яких використовувалося багато дерев’яних деталей, – каже Макін. – Я працював в області космічної освіти, і це змусило мене задуматися: чому ми не літаємо в космос з дерев’яними матеріалами? Отже, у мене виникла ідея, перш за все, запустити дерев’яний супутник в стратосферу на борту метеозонда. Це сталося в 2017 році з дерев’яною версією KitSat. Після того, як все пройшло добре, ми вирішили модернізувати його і фактично вийти на орбіту “.

З того часу Макін заручився комерційною підтримкою космічної місії та знайшов партнера по запуску в Rocket Lab, який буде постачати свій прискорювач Electron для запуску. Тим часом ЄКА працює над набором датчиків, які разом з бортовими камерами відстежуватимуть роботу супутника в космосі.

Одна камера буде встановлена ​​на ціпку для селфі для захоплення зображень дерев’яних поверхонь, також на борту буде світлодіодне підсвічування, датчик для відстеження рівнів тиску  і датчик забруднення. Це дозволить відстежувати крихітні відкладення, які утворюються на супутнику, які виходять або від бортової електроніки, або від поверхні дерева.

“Основна відмінність полягає в тому, що звичайна фанера надто волога для використання в космосі, тому ми поміщаємо нашу деревину в термовакуумну камеру, щоб висушити її”, – пояснює головний інженер Woodsat Самулі Найман.

Все йде за планом, Woodsat запустить до кінця року.

“Врешті-решт, Woodsat – це просто красивий об’єкт з точки зору традиційного скандинавського дизайну і простоти, побачити його на орбіті має бути дуже цікаво”, – каже Макін. “Ми сподіваємося, що це допоможе надихнути людей проявляти підвищений інтерес до супутників і космічного сектору як до чогось, що вже зачіпає все наше життя і буде тільки зростати в майбутньому”.

Раніше «Лица» також писали про те, що НАСА готує дві нові місії до Венери.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: