Дніпрянин знайшов рештки бійця часів Другої світової, коли копав яму під фундамент будинку

12 жовтня 2021 о 20:00 - 3521

Avataradmin


Дніпрянин знайшов рештки бійця часів Другої світової, коли копав яму під фундамент будинку

Рештки загиблого воїна часів Другої світової знайшов на городі дніпрянин.

Про це повідомляє Дніпро Обласний.

Це вже не перша знахідка дачників кооперативу “Металург”, що в Індустріальному районі Дніпра. Історики-пошуковці кажуть,  восени 1941 року на цьому місці полягло чимало: саму тут проходив останній рубіж оборони тодішнього Дніпропетровська від нацистів.

Сім’я Миколи весною придбала будинок у дачному кооперативі “Металург”. Згодом ділянку вирішили облаштувати – на місці городу звести дім.

Чоловік копав траншею під фундамент на своїй ділянці, коли натрапив на людські рештки.

ДСНСники та поліціянти перевірили місце на вибухонебезпечність, дослідили територію та знайшли разом із зброєю ще й рештки солдата.

Частину кісток доправили на експертизу. Тепер на місці працюють історики-пошуковці.

Пошуковці вже знайшли зо три десятки патронів, гранати, саперну лопатку і фрагменти протигаза.

Фахівці припускають: чоловік готувався до бою. Але, аналізуючи травми,  піти на супротивника не встиг. Загинув від уламків снаряду, який вибухнув поруч.

Фахівці вважають, чоловік був добровольцем – на момент смерті йому було майже 50. Оскільки на початку Другої світової до лав радянської армії призивали до 30-ти років, то, вірогідно, вояка пішов захищати рідну землю добровольцем, кажуть у “Пошук-Дніпро”.

Рештки захисників у цих краях не новина. В 1941 році тут точилися кровопролитні бої за тодішній Дніпропетровськ.

Частина бійців намагалася переправитися через річку Самара та вирватися з оточення.

Згодом знайдені останки загиблого воїна захоронять разом із рештками інших невідомих солдатів на одному із кладовищ Дніпра.

Раніше ми повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: