Дніпровська ідентичність на тлі святкування Дня Незалежності

26 серпня 2021 о 09:19 - 52843

EditorEditor


Дніпровська ідентичність на тлі святкування Дня Незалежності

Масштаб святкування 30 річниці Незалежності України в Дніпрі має щось казати про місцеву ідентичність.

Ще коли я шукав програму святкувань на 24 серпня мене здивувало, що немає жодної великої події. Цілком бюджетне свято. Організація традиційного для нашого міста фестивалю здорового способу життя, облаштування майданчиків для виступів самодіяльності та самопрезентації митців, протокольна частина, перегляд світлин на великому екрані в центрі міста, громадські ініціативи та нечисленний марш захисників України й активних українців з державним прапором. Може щось ще було по районах. Загалом і людей було не дуже багато. І без салюту. Це, нагадаю, святкування визначної дати для всієї України. Складається враження, що дніпровська влада та еліти не дуже вмотивовані цим святом, а дніпряни, мабуть, не мають великого запиту.

З цим дуже контрастує святкування Дня міста, що зазвичай в рази перевершує вчорашній день Незалежності за масштабом і якістю подій. Всі пам’ятають, яке грандіозне святкування Дня міста було минулого року, не дивлячись навіть на карантин (так, можете сказати, що це Філатов піарився перед виборами, але пригадайте минулі Дні міста). Пригадую, що ввечері одночасно було два грандіозних концерти, на організацію яких не пошкодували грошей, і мені важко було вирішити, на котрий піти. Святкували зовсім не круглу дату. А по закінченні обох концертів в небі коїлося щось неймовірне! В мене не має сумнівів, що цьогорічний День міста (теж не ювілейний) значно перевершить День Незалежності. Наприклад, я вже бачу, що до Дня міста готують відкрити кілька капітально оновлених скверів (чому б це не було зробити до дня Незалежності?).

Зі свого досвіду знаю, що дніпряни загалом мають досить лояльне ставлення до української справи та до української мови зокрема. З іншого боку контраст цих двох свят може вказувати на загальну байдужність дніпрян до українського проекту та на те, що місцева регіональна ідентичність значно переважає загальнонаціональну. Добре це чи погано – тут має бути дискусія. Поки лише можна звернути увагу соціологів на непересічну проблему для вивчення.

…………………………………………………….
Фото з сайту dp.informator.ua

Сергій Климчук

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: