Для онкохворих запустили чат-бот у Telegram

10 червень 2021 о 08:00 - 1158

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Для онкохворих запустили чат-бот у Telegram

Для онкохворих НСЗУ запустили чат-бот у Telegram під назвою “Лікуйся”.

Цією важливою новиною поділились у Національній службі здоров’я України.

За допомогою цього інструменту пацієнти з онкологічними захворюваннями в доступній формі зможуть отримати необхідну інформацію щодо лікування в межах Програми медичних гарантій.

Рак — друга за частотою причина смертності у світі. Україна знаходиться серед держав з високим рівнем захворюваності на онко. Найпоширенішим онкологічним захворюванням в Україні є рак молочної залози: кожна 8 жінка в Україні стикається з цим діагнозом. Попри це, за даними «ІНДЕКС ЗДОРОВ’Я. Україна — 2019», жінки частіше відмовляються від лікування через брак коштів, аніж чоловіки. Так 18% жінок зменшують кількість препаратів через брак коштів, тоді як до таких дій вдається лише 9% чоловіків.

За даними опитування ГО «Афіна. Жінки проти раку», понад 50% пацієнтам  відмовляють у наданні безоплатних медичних послуг, гарантованих Програмою медичних гарантій. Пацієнти, які чують про діагноз, налякані та дезорієнтовані в інформації. У такій ситуації потрібен простий і чіткий інструмент, який допоможе з’ясувати, які послуги клініці оплачує НСЗУ, а які повинен сплатити сам пацієнт.

Саме тому  громадські організації «Ліки Контроль» та «Афіна. Жінки проти раку» втілили у життя проєкт «Чат-бот “Лікуйся” — боротьба з раком з безоплатними медичними послугами” .

Чат-бот «Лікуйся» є інструментом в месенджері Telegram. Він допоможе кожному, хто стикнувся з діагнозом «рак молочної залози», зорієнтуватися,  в якому медичному закладі,  які медичні послуги і в якому обсязі можна отримати безоплатно. Це стосується як послуг з діагностики онкологічних захворювань, так і їх лікування. Користувач чат-боту зможе вибрати послугу, отримає покрокову інструкцію та необхідну інформацію.

Також чат-бот допоможе відстояти право на безоплатну медичну допомогу, запобігатиме проявам корупції в медзакладах, зокрема унеможливить нелегальну оплату послуг чи лікарських засобів, які є в переліку НСЗУ як безоплатні.

Ознайомитися з чат-ботом можна за посиланням.

Для роботи чат-боту використана наступна інформація:

– реєстр закладів охорони здоров’я, що уклали договори про медичне обслуговування населення відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»;

– договори НСЗУ з онколікарнями;

– специфікації на надання пакетів медичних послуг.

Дмитро Черниш, директор Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров’я НСЗУ: «Коли людина дізнається про складний діагноз, вона почувається розгубленою. Чат-бот «Лікуйся» дозволяє пацієнту зорієнтуватися в системі охорони здоров’я. Лікування пацієнтів з онкологією – в особливому фокусі уваги Національної служби здоров’я України. Трансформація системи охорони здоров’я покликана знизити катастрофічні витрати на лікування, які несуть пацієнти зі своєї кишені. Тому у Програмі медичних гарантій на 2021 передбачена рання діагностика раку та лікування онкозахворювань – хіміотерапевтичне та радіологічне. Впроваджений новий пакет лікування та супроводу пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями. Але людині у складній ситуації може бути важко швидко зорієнтуватися, в яку лікарню звертатися і на яку безоплатну медичну допомогу розраховувати. Прокласти маршрут до одужання дозволить новий сервіс для пацієнтів – чат-бот «Лікуйся». Платформою для його створення стали, в тому числі і відкриті дані НСЗУ».

Грантова підтримка на створення чат-боту “Лікуйся” надана USAID/UK aid проєктом «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», що реалізується Фондом Євразія, за сприяння Міністерства цифрової трансформації України.

Раніше «Лица» також писали про те, що в Україні з’явився сервіс, який допоможе онкохворим отримати препарати безоплатно.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: