«Дихай»: за декілька тижнів три врятованих хворих на Covid-19 завдяки вчасній допомозі медзакладу з боку депутата

02 грудня 2021 о 16:15 - 6483

EditorEditor


«Дихай»: за декілька тижнів три врятованих хворих на Covid-19 завдяки вчасній допомозі медзакладу з боку депутата

У розпал пандемії Covid-19 та чималого потоку людей, що потребували не тільки фахових знань медиків, а й наявності у медзакладах апаратів штучної вентиляції легень, «Новомосковська центральна лікарня інтенсивного лікування» зіткнулася із серйозними випробуваннями.

Спочатку вийшов з ладу апарат ЕКГ, через діагностику якого мали б проходити пацієнти, що направлялися до реанімаційного відділення. Пізніше збої почав давати й ШВЛ, який мав би допомагати хворим на коронавірусну інфекцію безперебійно дихати. Аби врятувати якомога більше людських життів, медики почали шукати допомоги. Й оперативно на заклик відгукнувся депутат Дніпропетровської обласної ради по цьому округу Юрій Сімонов.

З відкриттям у «Новомосковській центральній лікарні інтенсивного лікування» госпітальної бази для хворих із тяжким перебігом Covid-19 потреба в обладнанні, що працює без збоїв, суттєво збільшилася.

«Виросло навантаження на реанімацію, куди надходили важкі хворі, які потребують штучної вентиляції легень, – розказує генеральний директор КП «Новомосковська центральна лікарня інтенсивного лікування» Вадим Михайлюта. – Постало питання ремонту ШВЛ. Апарат за кошти державного бюджету було закуплено для нашої лікарні понад 10 років тому та врятував багато життів. Проте деякі вузли вимагали регламентної заміни чи ремонту. Потрібна була сума у 162 000 грн. У зв’язку з дефіцитом бюджету відновлення ШВЛ було відкладено і сам апарат не експлуатувався».

Коли ж постало питання про порятунок пацієнтів із тяжким перебігом коронавірусної інфекції, медики закладу почали бити на сполох. Зволікання з діагностикою та ремонтом апарату штучної вентиляції легень могли обернутися трагедією для десятків-сотень сімей.

«Ми стали шукати допомоги. На прохання миттєво відгукнувся Юрій Сімонов і буквально протягом 1-2 днів були переведені кошти. Ще через 5-7 днів апарат було відремонтовано. Вже понад три тижні ми проводимо штучну вентиляцію легень пацієнтам, – радіє гендиректор мед закладу. – Оскільки апарат є мобільним, ми можемо перевозити хворих на комп’ютерну томографію. ШВЛ сьогодні не відключається цілодобово, вже за цей період вдалося врятувати трьох пацієнтів з тяжким перебігом хвороби. Стан хворих нормалізувався і вони переведені з реанімації до іншого відділення».

Апарат же для діагностики кардіограми ремонту не підлягав, розповідає Вадим Михайлюта. Та й тут допоміг Юрій Сімонов – придбав сучасний 12-канальний апарат ЕКГ.

«Юрій Сімонов відгукнувся дуже швидко. Апарат вже введений в експлантацію та активно працює понад два місяці. Відділення екстреної допомоги, це аналог приймального відділення, – пояснює генеральний директор лікарні. – Туди надходять тяжко хворі з тяжкими не встановленими патологіями. І саме апарат ЕКГ вкрай необхідний у такому відділенні, оскільки це базове обстеження для пацієнтів з неточним діагнозом. Апарат необхідний для встановлення причини хвороби та подальшого лікування. І поточну проблему було вирішено вчасно. Вартість апарату склала 17 000 грн».

У вирішенні проблем медичних закладів важливі небайдужість та оперативність, каже сам депутат Дніпропетровської обласної ради Юрій Сімонов. Пояснює: проходження бюрократичних процедур може вилитися у втрату не одного людського життя, а особливо під час пандемії. Саме тому, не зволікаючи, він завжди відгукується на запити та потреби медиків. І власним коштом вирішує ті моменти, що стають перепоною на шляху порятунку людського життя.

«На прохання Новомосковської районної та центральної міської лікарень було закуплено два дванадцять канальних апарати ЕКГ. Це медичне обладнання дозволить медикам проводити точне обстеження серцево-судинної системи, а людям гарантує більш якісне медичне обслуговування», – розповідає Юрій Сімонов.

Також “Лица” інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: