COVID-19 у дітей: які відмінності перебігу хвороби порівняно з дорослими

08 лютого 2022 о 20:00 - 8160

Регіна ОрловаРегіна Орлова


COVID-19 у дітей: які відмінності перебігу хвороби порівняно з дорослими

Коронавірус на Дніпропетровщині знову  зростає. І все частіше б’є по дітям.

Про це на каналі Відкритий розповів Сергій Єгоров, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні.

Щоденно до Дніпропетровської обласної дитячої лікарні звертаються десятки маленьких пацієнтів з підозрою на ковід.

Це в рази більше, ніж минулого року. «Чіпляється» хвороба найчастіше до діток від 0 до 10 років.

Особливо важко її переносять пацієнти із хронічними захворюваннями: цукровим діабетом, ендокринними патологіями, серцево-судинними хворобами  та інше.

Лікарі радять батькам не «затягувати» та не займатися самолікуванням дітей удома. А звертатися до лікарні при перших «дзвіночках» ковіду.

“У дітей можливе кілька варіантів розвитку ковідної інфекції. Це пошкодження респіраторного тракту, і навіть зустрічається пошкодження шлунково-кишкового тракту. Коли у дитини з’являється клініка, схожа на кишкове отруєння: з послабленням випорожнення, з тяжким зневодненням. Діти, найчастіше, вимагають госпіталізації. На сьогоднішній день зафіксовано кілька випадків розвитку ковідної інфекції із пошкодженням нервової системи. У нашій клініці на сьогоднішній день за найближчі дві доби якраз надійшло дві дитини. Вони обидві тяжкі. І перебувають на ШВЛ,” – повідомляє Сергій Єгоров.

Раніше ми повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: