Чому у віддалених районах Дніпра немає нових великих автобусів?

13 квітня 2021 о 16:30 - 281
Чому у віддалених районах Дніпра немає нових великих автобусів?

У Дніпрі на деяких маршрутах вже давно почали працювати великі автобуси, але в той же час на інших напрямках залишилися невеликі маршрутки. У департаменті транспорту та транспортної інфраструктури пояснили, з чим це пов’язано.

Представник департаменту Іван Васючков в інтерв’ю «Чутки Дніпра» розповів, що великогабаритні автобуси дуже дорогі в експлуатації і там, де вони економічно недоцільні, їх запускати не будуть. Зокрема, мова йде про роботу у віддалених районах.

На питання, як можна вирішити цю проблему, Васючков відповів, що в інших країнах послуги великих автобусів оплачує муніципалітет, тобто з міського бюджету додатково виділяють на це гроші. У нас це неможливо зробити через законодавство. Васючков каже, що ще півтора роки тому запропонували міністерству інфраструктури законопроект, який допоміг би вирішити цю проблему, але за цей час жодної відповіді не послідувало.

«Більшість міст України не зацікавлені, щоб транспорт ставав краще. Чим транспорт дешевше, тим більша ймовірність якоїсь корупційної складової. Дніпро, Маріуполь і ще кілька міст — це, швидше, виняток із правил«, — прокоментував Іван Васючков.

За словами фахівця, влада не збирається повністю «знищувати» всі маршрутки, наприклад, «Спринтера». Їх збираються використовувати у віддалених районах для підвезення до «нормального міського транспорту», тобто до великих автобусів.

Як ми повідомляли раніше, у Новоолександрівці знесли бульдозером курган, що охороняється законом.

Поділитися: