Біохакерка з Дніпра створила вакцину проти COVID-19 разом з однодумцями зі США

21 жовтня 2020 о 13:00 - 2758

adminadmin


Біохакерка з Дніпра створила вакцину проти COVID-19 разом з однодумцями зі США

Коронавірус став головним болем світу №1 у 2020 році, тому винайти вакцину проти COVID-19 намагаються багато команд вчених зі всього світу. Наразі відомі 2 російські вакцини — «Супутник V» та «ЕпіВакКорона», до яких світова медицина ставиться з застереженням, а також декілька винаходів західного суспільства, які наразі проходять клінічні іспити.

До створення вакцини від коронавірусу SARS-CoV-2 приєдналася й мешканка Дніпра — біолог та біохакерка Дарія Данцева. Разом з колегами зі США вона вирішила повторити досвід західних колег й відтворила всі кроки у своїй DIY-лабораторії. Головною ціллю науковиці було показати, що створити вакцину навіть удома нескладно і недорого.

В інтерв’ю «9 каналу» Дарія поділилася емоціями щодо проєкту:

«Це був класний експірієнс, новий досвід, багато знань. Існує досить багато стереотипів про науку, що все це дуже складно, дуже дорого — ми показуємо, що ні: все можна робити. Головне — бажання й знання».

Біохакерка розповідає, що у вакцині не сам коронавірус, а його окремі частини — білки ДНК, які кодують «шипи», за допомогою котрих вірус вживлюється в людські клітини. Усі іспити науковці проводили на собі, але іншим такого не радять, адже може виникнути автоімунна реакція та анафілактичний шок. Перш ніж ввести собі першу дозу вакцини, Дарія та колеги випробували тестовий варіант — 1/100 від кількості препарату.

«Ми тестували вакцину в різних куточках світу: Девід у себе в Міссісіпі, Джосайя — в Каліфорнії, я — в Дніпрі, в Україні. Ні в кого з нас не було коронавірусу, а після другої ін’єкції з’явилися нейтралізуючі антитіла. Ми показали своєму імунітету, як виглядають окремі частини SARS-CoV-2, аби натренувати його розпізнавати шкідника та виділяти антиліта», — розповіла Дарія Данцева.

Біохакерка з Дніпра Дарія Данцева разом з колегами із США створила вакцину проти COVID-19

Біохакерка з Дніпра Дарія Данцева разом з колегами із США створила вакцину проти COVID-19

Опубліковано 9 сhannel, Dnipro Пʼятниця, 16 жовтня 2020 р.

 

Таким чином, це перша в Україні вакцина від коронавірусу, що дійсно працює. На цьому команда планує завершити свій експеримент, тому що вакцинувати когось стороннього, а тим більше за гроші, без належних дослідів небезпечно. Проте біохакери не проти розповсюдити результати своєї праці науковими інституціями України. Наскільки вакцина, розроблена молодими вченими, ефективна, покаже час.

Також читайте про фільм «Сіра зона — COVID-19», присвяченого боротьбі лікарів Дніпропетровщини з коронавірусом, який має вийти вже наступного тижня.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: