Аудит-«круглий стіл»-суд. Голосний дав алгоритм дій задля здешевлення газових тарифів

25 січня 2021 о 10:05 - 3513

Avataradmin


Аудит-«круглий стіл»-суд. Голосний дав алгоритм дій задля здешевлення газових тарифів

Депутати місцевої ради можуть якнайшвидше підняти архіви та подивитися, хто, коли та на підставі чого передавав місцеву газотранспортну газотранспортну мережу компаніям, які зараз виписують людям платіжки за газорозподіл і транспортування.

Про це сказав громадський діяч, екс-голова Єлизаветівської сільської ради Петриківського району Максим Голосний під час бесіди «Газове питання і місцева влада» з блогером Вячеславом Горобцем.

У відповідь на питання, навіщо люди мітингують біля сільрад, міськрад, вимагаючі від місцевих керівників зробити якісь практичні кроки у питанні здешевлення газових тарифів, Голосний сказав:

«Кожен має чинити спротив на користь людей на своєму рівні.

Що можуть зробити депутати місцевої ради? Депутати місцевої ради можуть якнайшвидше підняти архіви та подивитися, хто, коли та на підставі чого передавав газотранспортну мережу».

Колишній очільник села впевнений: якщо чиновник хоче вирішувати проблему, він її вирішує, якщо ні – він шукає будь-які відмовки, щоб не займатися цією проблемою.

Він також навів приклад  «Лубнигазу», на який, так само, як і одеські товариші, отримали право власності в судовому порядку – через господарський суд міста Полтава».

Голосний продовжив:

«Це мають дослідити (передачу газогонів – ред.) депутати місцевої ради, тому що в них є вільний і безперешкодний доступ до цієї інформації. Якщо треба – сформувати відповідний кейс і оскаржити це рішення суду міста Полтава, тому що вони про нього дізналися тільки зараз.

Механізмів насправді дуже-дуже багато. Мають зібрати «круглий стіл», я про це казав, – міжініціативною групою між представниками органів місцевого самоврядування задати питання: «Як ми можемо максимально бути корисними своїм виборцям?»…

Перше, що може зробити місцева влада, місцеві депутати – зробити комплексний аудит переходу права власності від держаної до офшорних – кіпрських або китайських – компаній, і виступити з цією інформацією на широкий загал.

Я думаю, що на «круглому столі» має бути представник Служби безпеки України, представник прокуратури, представник Національної поліції. Чому так? Тому, що це питання національної безпеки. Під час війни та економічної кризи.

Тобто, або ми працюємо на вирішення цього питання, або правоохоронці, як і раніше, як і при «шоколадних баригах», сидять і кажуть: «Так-так, давайте-давайте. Ми свої відкати отримаємо. Завдяки розбадяженому газу».

Знов таки, я ще раз кажу, що, на моє особисте переконання, аварія на магістральному стратегічному газопроводі була тоді, коли той, хто отримував зиск від незаконної врізки, намагався її ліквідувати. Тому що через такі врізки не висмоктують газ – через такі врізки його розбадяжують…

Мають бути аналітичні доповідні (оприлюднені на круглому столі» – ред.), ініціативи, відповідні звернення до Президента. Тобто місцеві ради мають зняти з себе відповідальність і сказати: «У нас є Гарант Конституції (в одному флаконі, і Верховний Головнокомандувач), в нас є уряд, в нас є НКРЕКП. Вислухавши вас, ми направляємо відкрите звернення з вимогою реального проведення аудиту, термінового зменшення тарифів і перегляду взагалі механізму тарифоутворення на території… там, Лубенського району». Це перше.

По-друге… Звертаю увагу небайдужих, що це все має пройти в короткочасній перспективі, щоб це не розтягнулося на роки. «Ой, я захворів, ой, я…». Для цього мають бути відкриті «круглі столи», які будуть від початку до кінця фільмуватися незалежними журналістами, експертами, громадськими діячами».

Нагадаємо, раніше Максим Голосний, як представник громади села Єлизаветівка, подав до суду позов на КП Дніпропетровської обласної ради за шахрайське отримання дозволу на видобуток піску біля Єлизаветівки.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: