Антимонопольний комітет України визнав «Дніпровський стрілочний завод» монополістом

20 серпня 2021 о 11:00 - 13173

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Антимонопольний комітет України визнав «Дніпровський стрілочний завод» монополістом

Але це рішення може не потягнути за собою жодної відповідальності, бо, якщо підприємство не порушувало конкурентного законодавства, то покарання не буде, кажуть в АМКУ.

Про рішення АМКУ повідомляє Fbc.ua.

Слід зазначити, що в комітеті не розтлумачили, як підприємство монополіст може водночас бути монополістом й не порушувати законодавства з конкурентності.

АТ «Дніпровський стрілочний завод» на думку борців з монополіями в країні не завжди був монополістом. Лише деякий час, а саме — період з 1 січня 2016 року по 30 червня 2018 року. Висновки, що підприємство, акціонерами якого, до речі, є депутати міської ради Дніпра — лідер партії “Громадська сила” Загід Краснов і його син Руслан Краснов, займало монопольне становище на ринку стрілочних переводів для залізничних колій загального користування зі 100% часткою АМКУ зробило у ході досліджень. Фахівцям комітету вдалося встановити, що необхідні сертифікати відповідності на виробництво стрілочних переводів за досліджуваний період були лише АТ «Дніпровський стрілочний завод» та ТОВ «Керченський стрілочний завод».

Цікавим виявляється ще й той факт, що підприємство монополіст вже потрапляло у сутички з українським законом. Точніше, гендиректор заводу Сергій Тараненко. У лютому 2019 року суд наклав арешт на майно генерального директора Дніпропетровського стрілочного заводу. Тоді детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) підозрювали його в причетності до розкрадання 93 мільйонів гривень у компанії “Укрзалізниця” в рамках справи народного депутата Ярослава Дубневича. Як у той час встановило слідство, в грудні 2015-березні 2017 років підозрювані закуповували для “Укрзалізниці” стрілочну продукцію за завищеними цінами через підконтрольні підприємства-посередники. Таким чином вони привласнили 93,3 млн грн.

«Лица» також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: