«Укрпошта» закупила півтори тисячі пістолетів у майже монополістів ринку зброї України

19 серпня 2021 о 14:00 - 5853

Євген ОхайнийЄвген Охайний


«Укрпошта» закупила півтори тисячі пістолетів у майже монополістів ринку зброї України

АТ «Укрпошта» 11 серпня уклало договір з Казенним науково-виробничим об’єднанням «Форт» МВС України (КНВО «Форт») про закупівлю 1 444 одиниць пістолетів «Форт-17» калібру 9 mm Makarov на загальну суму 13,63 млн грн або по 9 444 грн за одиницю.

Про це повідомляє Ukrrudprom з посиланням на Наші гроші та на дані в системі «Прозорро».

Єдиним конкурентом КНВО «Форт» на аукціоні очікуваною вартістю 13,7 млн грн було ТОВ «Ібіс» — власник мережі магазинів з продажу товарів для риболовлі та полювання, в тому числі зброї. «Ібіс» запропонував замовнику ту ж саму модель пістолета виробництва КНВО «Форт». В ході торгів одна компанія виявилась формальним опонентом іншій. «Ібіс» не знижував пропозицію ні на копійчину, що дозволило конкуренту взяти підряд без дисконту, фактично за ціною очікуваної вартості.

«Форт» та «Ібіс» досить часто зустрічаються на закупівлях зброї та витратних матеріалів (патронів) до них і не знижують ціни, коли виявляються єдиними учасниками тендеру.

«Укрпошта» закуповувала аналогічні пістолети Makarov для водіїв пересувних поштових відділень у «Форта» рік тому на 18% дешевше ніж зараз — по 7 755 грн за одиницю. А в кінці грудня 2020 року «Укрзалізниці» ці пістолети обійшлися в 7 926 грн за штуку.

«Форт-17» — ручний самозарядний пістолет калібру 9 мм, виготовляється з 2004 року на КНВО «Форт» МВС України, призначений для ураження живої сили противника на відстані до 50 м, в основному використовується охороною державних і приватних установ.

НВО «Форт» МВС України було засновано на початку 90-х років на базі Вінницького науково-дослідного приладобудівного заводу для розробки і виробництва засобів особистого захисту співробітників МВС та інших силових структур. Торік НВО «Форт» виконало підрядів на 176,04 млн грн, в поточному – на 18,57 млн грн.

ТОВ «Ібіс» засноване у 2003 році, належить Роману Грунскіс. Минулого року отримало підрядів на 14,73 млн грн, з початку поточного року — на 5,27 млн грн.

Раніше «Лица» також писали про те, що Дніпро увійшов до ТОП-7 міст з поліпшеним економічним рейтингом.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: