Обласна рада шукає носіїв історії краю

28 травня 2020 о 14:06 - 2851

adminadmin


Обласна рада шукає носіїв історії краю

На Дніпропетровщині впроваджують проєкт з відродження культурної, історичної спадщини, розвитку туризму та благоустрою територій.

Про це йдеться на офіційному сайті Дніпропетровської обласної ради.

Керівник проєкту – заступник голови облради Мгер Куюмчян.

«Напевно важко буде знайти в нашій області людину, яка би вважала, що історія і культура не є важливими. В цій сфері є декілька фундаментальних проблем. Від відсутності належного зовнішнього вигляду цих об’єктів до елементарного інформування населення про наявність кожного з них, не кажучи вже про туристичну інфраструктуру», – пояснює Мгер Куюмчян.

На території Дніпропетровщини більше 12.000 історичних об’єктів, 54 пам’ятника національного значення, 178 природних пам’ятників. Але майже жоден з цих об’єктів не відповідає міжнародним стандартам.

Мета проєкту – привести до ладу більшість історичних місць області, створити біля них відповідну інфраструктуру: здійснити благоустрій, провести освітлення та комунікації, встановити дорожні вказівники. Ці дії призведуть до пожвавлення туристичних потоків, як внутрішніх, так і зовнішніх, що обумовить розвиток туристичної інфраструктури, як то готелів або їдалень.

Наразі на базі кожної громади створюються робочі групи з числа носіїв історії краю, буде систематизована вся наявна історична інформація про пам’ятки, а на її базі – встановлять інформаційно-навігаційні стенди українською та англійською.

Далі за планом обласна рада оголосить конкурс проєктів власних туристичних цікавинок громад Дніпропетровщини. Переможці отримають співфінансування з обласного бюджету.

«Епідемія коронавірусу внесла значні корективи в наше життя, але з самого початку ми оголосили 2020-й роком гуманізму. Обласна влада зацікавлена у відродженні нашої культурної, історичної спадщини, розвитку туризму, благоустрої територій. Саме тому ми готові закласти гроші в обласному бюджеті на співфінансування таких проєктів», – повідомив голова облради Святослав Олійник.

Наразі робоча група, до складу якої увійшли профільні експерти: історики, науковці, представники ОТГ, а також представники туристичного бізнесу, розробляє критерії відбору проєкті на співфінансування.

На фото анонсу – Мавринський майдан в Павлоградськом районі (фото – Дмитра Следюка; pilot@aerophoto.com.ua)

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: