В Дніпрі просять дозволити партнерські пологи і в часи карантину

08 травня 2020 о 13:58 - 2033

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


В Дніпрі просять дозволити партнерські пологи і в часи карантину

Тат не підпускають навіть до порогу пологових будинків на час карантину, ніби вони не батьки зовсім, а пусте місце.

Про це йдеться в петиції Толстих Дар’ї Євгеніївни на платформі «Єдина система місцевих петицій» стосовно Дніпра.

Мешканка Дніпра просить міськраду розглянути питання присутності тат на пологах, щоб батько побачив народження свого сина чи доньки, потримав новонародженого на руках.

Петицію з 06 травня 2020р. вже підтримали 78 дніпрян з 1.000, що потрібні. Наводимо її текст:

«Коли в нашому місті закінчиться ця кричуща несправедливість по відношенню до наших тат і мам? Чому в нашому місті, де такий низький рівень захворюваності, тат не ставлять ні в що, не підпускаючи їх навіть до порогу пологових будинків на час карантину, ніби вони не батьки зовсім, а пусте місце! Хоча вони є такими ж батьками, як і мами! Це порушення всіх прав людини!

Спочатку ми поступаємося пологовим будинкам в спробі стерти важливість батька в житті дитини, а потім скаржимося, як мало наші тата допомагають нашим мамам після появи їх чад і переживаємо максимальну кількість розлучень в перший рік життя малюка!

Зупинимо цю несправедливість!

Не кажучи вже на позбавлення мам всілякої підтримку в цей важкий і відповідальний момент! Залишаючи їх один на один із часто свавільним персоналом, який дозволяє собі ображати мам, кричати на них і всіляко принижувати.

Згідно із законодавством, майбутня мама має право вибрати самостійно партнерів (чоловіка або кого-то з близьких), які будуть підтримувати її на пологах (згідно з документом «Методичні рекомендації щодо організації надання стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги в Україні», №620 з 29.12.2003 року).

Хочу зробити акцент на тому, що в Києві з їх найвищим рівнем захворюваності дозволено присутність тат на пологах! Це кричуща несправедливість (до дніпрян – ред.)! А також на те, що в місті дозволили планові операції. Хто не знає, що це: жив собі дід 100 років і вирішив видалити жировик з пуза, що не вимагає термінового операційного втручання. Тепер він може це зробити легко і спокійно. Зате батько не може побачити народження свого сина чи доньки, потримати на руках.

Прошу підтримати петицію! Дякуємо».

Насправді, вищезгаданий наказ МОЗ втратив чинність. Але алгоритм партнерських пологів прописаний у чинному Наказі від 15.07.2011 № 417 «Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні».

Підтримати петицію можна за цим посиланням.

За офіційними даними, у першому півріччі 2019 року майже 90% родин Дніпропетровської області обрали партнерські пологи.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: