Враг у ворот! Депутаты-охотники опять прутся в заповедники

03 травня 2011 о 11:14 - 11257

Avataradmin


Уважаемые читатели! Вашему вниманию предлагается сокращённое обращение заслуженного природоохранника Украины В.Е. Борейко с сайта Киевского эколого-культурного центра 

19 апреля 2011 г. депутатами -охотниками Верховной Рады Украины В.Каплиенко, И.Рыбаковым и В.Камчатным вновь зарегистрирован законопроект об охоте в заповедниках -номер 8405 “О внесении изменений в Закон Украины “О природно-заповедном фонде Украины” (об экологическом и охотничьем туризме)”.

В отличии от своего прошлого законопроекта (номер 7421 от 2.12.2010 г), который был ими отозван под воздействием протестов экологических и зоозащитных организаций, в этом законопроекте слово “охота” заменена словами “охотничий туризм”. Но как говорится, хрен редьки не слаще. Депутаты очень хотят залезть на территории биосферных заповедников , заказников и охранных зон природных заповедников, дабы начать свое черное дело-убийство животных ради развлечения. И это при том, что площадь охотничьих угодий в Украине занимает около 80% территории страны, а площадь заповедников – всего 0,5 % территории страны. Правда, за последние 15 лет охотники в своих охотничьих угодьях практически перебили всю охотничью дичь – так количество основных охотничьих видов животных-лосей, уток, гусей, куликов, голубей, косуль, зайцев сократилась на 15-70 %. Поэтому депутаты так настойчиво и нагло лезут в заповедники – там еще дичь сохранилась.

Однако охоту в заповедниках и других объектах природно-заповедного фонда нельзя допустить. Это единственные пока в Украине места, где дикие звери и птицы могут спастись от свинцовой дроби и пуль. Поэтому я прошу всех людей доброй воли распространить мое обращение по возможным средствам массовой информации, повесить на своих сайтах, а также направить свои протесты на адрес председателя Комитета по экологии Верховной Рады Украины А. Семиноги (примерный вариант письма прилагается). Адрес А.Семиноги: 01008, Киев, ул.Грушевского, 5. Верховна Рада Украины, председателю Комитета по вопросам экологической политики, природопользования и ликвидации последствий Чернобыльской катастрофы А. И. Семиноге.

Заранее благодарен,

директор Киевского эколого-культурного центра Вл.Борейко”

—————————————————-

Голові Комітету ВР України з питань екологічної політики,

природокористування та ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи

Семіноз А.І.

Верховна Рада України,

 вул. Грушевського 5,  м. Київ , 01008

громадянина/громадянки

прізвище ініціали

адреса

Шановний Анатолію Івановичу!
  

19 квітня 2011 у Верховній Раді Україні зареєстрована за № 8405 законопроект "Про внесення змін до Закону України" Про  Природно-заповідний фонд України "(про екологічний і мисливський туризм) "депутатів В. Каплієнко, І. Рибакова і В. Камчатного. Цей Законопроект практично дослівно повторює текст законопроекту № 7421 від 2.12.2010 р. "Про внесення змін до Закону України" Про Природно-заповідний фонд України "про зони антропогенних ландшафтів" тих же авторів, який нещодавно не був не підтриманий комітетом екологічної політики ВР як  антиекологічний, а потім відкликаний авторами. І ось зараз ці автори знову хочуть пролобіювати свої мисливські ідеї, для чого слово "полювання" замінили на слова "мисливський туризм".

У пояснювальній записці до законопроекту автори стверджують, що мисливський туризм в заповідниках вестиметься при обов'язковій екологічної експертизі. Що, однак, не відповідає дійсності, тому що відповідно до Закону України "Про екологічну експертизу "мисливський туризм не віднесено до об'єктів обов'язкової екологічної експертизи. Автори законопроекту запевняють, що зараз в заповідниках не створена інформаційна база моніторингу фауни (чому, нібито, буде сприяти мисливський туризм). Це також неправда ― всі заповідники ведуть літопис природи, куди входить моніторинг фауни. Автори  плутають поняття "біосферного заповідника" з поняттям "біосферного резервату ", через що роблять невірне судження, що якщо в Румунії на території біосферного резервату дозволено полювання, то це можна здійснити і на території українського Дунайського біосферного заповідника. Автори посилаються на досвід країн Африки, країн з найнижчім в світі рівнем життя та найвищим рівнем корупції, де ведеться полювання в національних парках, але чомусь замовчують про досвід національних парків США та Канади, де спортивне полювання суворо заборонено. Всі ці факти говорять про те, що автори законопроекту просто не розбираються в заповідній справі.

Слід додати, що на території Україні мисливські угіддя займають  майже 80 % площі України, в той час як заповідники всього 0,5 % країни. Стає абсолютно незрозумілим, чому мисливський туризм не можна розвивати в мисливських господарствах, а обов'язково потрібно для цієї сумнівної справи приносити в жертву заповідники, яких в Україні і так недостатньо?  В разі прийняття цього законопроекту сама сутність заповідної справи буде знищена, оскільки в основі ідеї природно-заповідного фонду лежить принцип невтручання людини в життєдіяльність природи, тим більше це стосується заповідників. У зв'язку з вищевикладеним просимо Комітет та Вас особисто не допустити проходження цього ганебного законопроекту.

З повагою,

Ім`я прізвище                                                         підпис                                                   дата 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: