«Зупинка водогонів може призвести до негативних наслідків», – облрада

06 серпня 2020 о 08:30 - 16280

adminadmin


«Зупинка водогонів може призвести до негативних наслідків», – облрада

На даний момент існує велика ймовірність відключенння від електропостачання підприємства «Дніпро – Західний Донбас» Станом на 1 липня воно має заборгованість 183 млн грн.

Як зазначають у Дніпропетровській обласній раді, зупинка подачі електроенергії на боржника призведе до перебоїв з водопостачанням у Павлограді, Тернівці,  Павлоградському, Петропавлівському районах та ін.

«Цієї ситуації можна було уникнути. В березні цього року Дніпропетровська обласна рада прийняла рішення «про попередню згоду взяти в керування водоканали вищезазначених міст».  Як це було з іншими  водоканалами: вивели з кризи «Аульський водовід», міськводоканали  Кам’янського, Солоного, Апостолового. Ці підприємства вже повністю розраховуються за електропостачанням.  Наразі дійшли згоди із Синельниковим.  Керівництво Павлограду і Тернівки відмовляють і, таким чином, наражають на небезпеку своїх мешканців», — коментує ситуацію заступник голови облради Володимир Тюрін.

У Дніпропетровській області працюють ряд міських водоканалів, які по суті є ланками єдиного технологічного процесу виробництва і реалізації питної води з КП ДОР «Аульський водовід», каналу «Дніпро – Західний Донбас». Їх стан незадовільний: борги, застаріле обладнання та постійний ризик зупинки водопостачання.   

У липні в  листі голови обласної ради Святослава Олійника до Прем’єр міністра Дениса Шмигаля повідомлялося про те, що обласна рада пропонує передати канал «Дніпро – Західний Донбас» у комунальну власність. Це дозволить фінансувати з обласного бюджету модернізацію каналу та почати його виводити з кризи і розраховуватися із боргами. Відповіді обласна рада поки не отримала.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: