Злочин на кладовищі

09 вересня 2020 о 15:41 - 26610

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Злочин на кладовищі

Начальнику Апостолівського ВП Нікопольського ВП
ГУНП в Дніпропетровській області

 Заявник: Кононенко Олександр Володимирович

Заява про скоєння злочину

03 вересня 2020 року на 92-му році життя померла мама моєї дружини – Топчій Розалія Іванівна.

Топчій Р.І. – ветеран війни, і це підтверджується посвідченням серії Д-І №339992, виданим військовим комісаром. Доказ посвідчення ветерана війни я надаю до даної заяви.

Батько Топчій Р.І. – командир взводу МВС старшина Бабай Іван Остапович, нагороджений посмертно орденом Червоної Зірки за знищення 50 солдат і офіцерів фашистських загарбників в бою, що відбувся 04.10.1942 року.

Доказом цього є нагородний лист, копію якого я надаю до даної заяви.

За клопотанням жителів м.Апостолове, було увічнене його ім’я: в честь нього названа вулиця та встановлений меморіальний знак, а на стелі в центрі м.Апостолове висічене його прізвище.

Тобто, наша сім`я – єдина в місті Апостолове, на честь діда якої названо вулицю, і наші померлі батьки та діди не заслуговують на свавілля та хамство з боку чиновників від місцевої влади, що плюндрують їх пам`ять.

04 вересня 2020 року, коли священнослужитель відспівував маму, на мій мобільний телефон зателефонував в.о. головного інженера комунального підприємства «Апостоловеводоканал» Латаш Володимир Миколайович і повідомив, що він забороняє ховати померлу ветерана війни, так як я не заплатив йому 2.000,00 гривень, при цьому він також повідомив, що, відповідно до посадових обов`язків, в нього є три дні на затримку поховання, а за цей час моя мати буде лежати з мухами на жарі.

Дійсно, в день смерті та день поховання нашої мами було жарко та температура складала 37 градусів по Цельсію і кожен час затримки міг привести до фатальних наслідків.

В зв`язку з протиправними діями в.о. головного інженера комунального підприємства «Апостоловеводоканал» Латаш Володимира Миколайовича, мені та моїй родині були вчинені дії, що мали на меті зневажити мою родину, суспільну пам`ять про померлу маму, продемонструвати негативне ставлення до померлої та завдали образи усім рідним та близьким померлої – з явною хамською зневагою до суспільних, релігійних принципів та традицій в цій сфері.

Згідно статті 25 Закону України «Про поховання та похоронну справу» №1102-ІV від 10 липня 2003 року (із останніми змінами згідно Закону № 720-IX від 17.06.2020 року) передбачено, що на території кладовища місце для поховання виділяється безоплатно:

«Стаття 25. Могили

За зверненням виконавця волевиявлення померлого або особи, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого, на території кладовища безоплатно виділяється місце для поховання померлого»;

Стаття 2. Визначення термінів

«Наруга над тілом (останками, прахом) померлого – вчинення непристойних умисних дій над тілом (останками, прахом) померлого, …вчинення інших дій, що мали на меті зневажити родинну чи суспільну пам’ять про померлого, продемонструвати негативне ставлення до померлого, завдати образи рідним та близьким померлого, виявити зневагу до суспільних, релігійних принципів та традицій в цій сфері».

Згідно статті 8, в організації діяльності в галузі поховання передбачено, що у зв’язку з похованням ветерана війни органи місцевого самоврядування та їх виконавчі органи

«вирішують питання про надання за рахунок коштів місцевих бюджетів ритуальних послуг у зв’язку з похованням самотніх громадян, ветеранів війни та праці, а також інших категорій малозабезпечених громадян; про надання допомоги на поховання померлих громадян в інших випадках, передбачених цим Законом».

Жодної допомоги у похованні ветерана війни я не отримав, але й відмовився платити в.о. головного інженера комунального підприємства «Апостоловеводоканал» Латаш Володимиру Миколайовичу «хабар» в сумі 2.000,00 гривень.

Таким чином дії в.о. головного інженера комунального підприємства «Апостоловеводоканал» Латаш Володимира Миколайовича є наругою над пам’яттю померлих Топчій Р.І. та її батька Бабай І.О. – це образливе ставлення, грубе знущання, демонстрація зневаги до праху покійного, що виразились у оскверненні, щодо праху та місця поховання певних діянь, з метою отримати «хабар» в сумі 2.000,0 гривень та прагненням зневажити пам`ять про померлого, продемонструвати своє негативне ставлення до суспільних принципів, які панують в сфері поховання учасника бойових дій, та знищення значимості пам’ятного знаку загиблому учаснику ВОВ, іменем якого названа вулиця в м.Апостолове.

Ці дії підпадають під ознаки злочину, що передбачений ч. 1 ст. 364 КК України «Зловживання владою або службовим становищем»:

«1. Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб».

Крім того, підпадають під ознаки злочину, що передбачений ч. 1, 3 ст. 297 КК України «Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого»:

«Стаття 297. Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого

  1. Наруга над могилою, іншим місцем поховання, над тілом (останками, прахом) померлого або над урною з прахом померлого, а також незаконне заволодіння тілом (останками, прахом) померлого, урною з прахом померлого, предметами, що знаходяться на (в) могилі, в іншому місці поховання, на тілі (останках, прахові) померлого, –

караються штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. …

  1. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з корисливих чи хуліганських мотивів, або щодо пам’ятника, спорудженого в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців, або поєднані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, –

караються обмеженням волі на строк від чотирьох до п’яти років або позбавленням волі від чотирьох до семи років».

Також, підпадають під ознаки злочину, що передбачений ст. 356 КК України «Самоправство»:

«Самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника, –

карається штрафом до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до трьох місяців».

А також мають ознаки злочину, що передбачений ч. 1 статті 15 КК України «Замах на злочин»:

«1. Замахом на злочин є вчинення особою з прямим умислом діяння (дії або бездіяльності), безпосередньо спрямованого на вчинення злочину, передбаченого відповідною статтею Особливої частини цього Кодексу, якщо при цьому злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від її волі»,

та ч. 3 ст. 368 КК України. «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»:

«3. Діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, –

карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна».

В будь-якому випадку, Об`єкт злочину – встановлений законодавством порядок реалізації громадянами своїх прав та обов`язків, нормальна управлінська діяльність і авторитет органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Момент закінчення злочину визначається з врахуванням змісту вчинюваного діяння, якщо воно полягає у нарузі, то закінченим цей злочин є відтоді, коли виконане діяння достатньо вказує на наявність й об`єктивних, і суб`єктивних ознак.

27 грудня 2019 року в справі № 160/9770/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Апостоловеводоканал» були застосовані заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) об`єктів, а саме: будівлі за адресою: м.Апостолове, вул. Криворізька, буд. 11-А, яка є офісом, та водоочисних споруд за адресою: м. Апостолове, вул. Мічуріна, водоочисних споруд за адресою: м. Апостолове, вул. Локомотивна, до повного усунення порушень.

Але замість виконання своїх прямих обов’язків по усуненню недоліків в.о. головного інженера комунального підприємства «Апостоловеводоканал» Латаш Володимир Миколайович знущається над покійними ветеранами війни та їх сім’ями.

В зв’язку з викладеним,

ПРОШУ:

1) Внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань мою заяву про вчинене кримінальне правопорушення, скоєне в.о. головного інженера комунального підприємства «Апостоловеводоканал» Латаш Володимиром Миколайовичем, за ч.1, 3 ст. 297 «Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого», за ч.1 ст. 364 «Зловживання владою або службовим становищем», ст.356 «Самоправство», ч.1, ст.15 «Замах на злочин», ч.3 ст. 368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» КК України.

08.09. 2020 року

Від ред. Дані заявника у редакції наявні.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: