Жителям Єлизаветівки роздали 3 кілограми грошей в рамках експерименту з криптовалютою (фото, відео)

06 жовтня 2020 о 08:30 - 1917
Жителям Єлизаветівки роздали 3 кілограми грошей в рамках експерименту з криптовалютою (фото, відео)

У понеділок, 5 жовтня, члени територіальної громади Єлизаветівки зібралися перед будівлею сільської ради для того, щоб отримати дивіденди з криптовалютного рахунку громади села. Загальна сума доходу склала 1 мільйон гривень.

Цей захід став результатом експерименту колишнього сільського голови Максима Голосного. Про це повідомляє «Інформатор» з місця події.

5 жовтня пройшов перший день видачі дивідендів. На кожного члена громади виділили по 500 гривень безумовного базового доходу. Однак виплати мають право отримати тільки ті, хто проживав, був прописаний і мав право голосу станом на 1 січня 2015 року. Забрати гроші жителі села змогли тільки при наявності паспорта, а також захисної маски.

Отримати дивіденди під будівлею сільради прийшла досить велика кількість людей. Серед тих, хто прийшов, можна побачити мешканців різного віку. Видачею коштів зайнявся заступник голови сільської ради Віталій Пушкар.

«Сьогодні ми видаємо дивіденди членам Єлизаветівської громади, які були з нами з самого початку», – говорить Віталій Пушкар. –Уже в першій половині дня було досить багато людей, а в другій – ще більше».

Вхід до будівлі здійснювався по 5 чоловік і строго з наявністю маски. Тому люди на вулиці самоорганізувалися в чергу, щоб уникнути плутанини. Багато хто приходив з дітьми, рідними, сусідами, друзями і проводили час за веселими невимушеними розмовами.

«Для нас, пенсіонерів, це гарний захід», – говорить місцева мешканка Лідія Григорівна. – Хоч хтось про нас піклується».

Ті, хто вже встиг отримати кошти, виходили з кабінету усміхнені більш, ніж зазвичай.

«Максим Голосний вклав гроші сільради в криптовалюту, примножив, і в минулому році нам роздавали по 100 гривень, а в цьому – по 500», – поділилася дівчина Дарина.

Кріптоексперімент, за словами ініціатора Максима Голосного, триватиме до 2023 року.

«У першому півріччі ми оголосили про те, що кожен, хто подасть звернення і вкаже номер кріптогаманця або координати кріптобіржі, на якій у заявника відкритий особистий аккаунт, куди можна переслати активи, їх отримає. Однак люди старшого покоління не розуміються в криптовалюті. Коннект з онуками і дітьми є, але вони знаходяться в інших містах. Тому ми вирішили їх порадувати», – сказав Максим Голосний.

Цей експеримент – унікальний в Україні випадок, який пройшов в  Єлизаветівці вже вдруге. Почалося все в 2018 році. Сільрада на чолі з Максимом Голосним інвестував на американському майданчику Bittrex кошти громади в криптовалюту Cardano. За кілька місяців вартість віртуальних активів значно зросла, що дозволило в листопаді 2018 року виплатити жителям села їх дивіденди в розмірі 100 гривень на загальну суму 200 тисяч гривень.

Також на ці кошти в селі з’явився єдиний в Україні мурал із зображенням королеви Великобританії Єлизавети ІІ. А під час пандемії коронавірусу за рахунок активів громади закуповували високоякісні японські маски, які роздавали лікарям, вихователям в дитячих садах і вчителям в школах.

Кожен член громади міг отримати свою частину активів на особистий криптогаманець. Однак до глави сільради ніхто так і не звернувся. Тому дивіденди було вирішено виплачувати в гривнях. Видавати гроші будуть щопонеділка до кінця жовтня.

 

Поділитися: