Зеленський привітав виправдальний вирок італійського суду щодо Марківа

04 листопада 2020 о 12:00 - 5118

verasta3verasta3


Зеленський привітав виправдальний вирок італійського суду щодо Марківа

Президент України Володимир Зеленський привітав виправдальний вирок італійського суду щодо українського нацгвардійця Віталія Марківа. Про це Глава держави написав у своєму Twitter.

«Вітаю рішення італійського суду виправдати українського нацгвардійця Віталія Марківа. Його звільнення – це перемога справедливості! Хештег #FreeMarkiv можна залишити для історії. Дякую всій команді, яка працювала заради цієї перемоги!!», – заявив Зеленський.

У своєму Telegram-каналі Президент зазначив, що на ці кілька слів більше трьох років чекала Україна.

«Сьогодні рішенням апеляційного суду міста Мілан Віталія звільнено від усіх звинувачень – і він повертається на Батьківщину», – написав Зеленський.

Він процитував слова Марківа з впевненістю, що Україна буде боротися за нього.

«Від самого початку я намагаюсь робити все, аби цей принцип став фундаментальним стосовно держави до людей. Аби кожен громадянин про це знав і пишався цим. Я дякую всім, хто повернув захисника України додому. Хто не просто працював, а реально бився – і за свободу Віталія Марківа, і за перемогу правди та  справедливості. Це Міністрество внутрішніх справ, уповноважений з прав людини, наші дипломати, юристи, адвокати, волонтери, журналісти, громадські діячі, наша діаспора в Італії, Європі та світі! Ця новина додає всім нам сили і віри в успіх подальшої боротьби за кожного громадянина України, які досі, на жаль, незаконно перебувають в полоні або у в’язниці!», – заявив Зеленський.

Нагадаємо, старший сержант Національної гвардії України Віталій Марків відбував покарання у тюрмі біля Мілана після того, як у липні минулого року суд першої інстанції засудив його до 24 років неволі. Він перебував під вартою від дня арешту в Болоньї з 30 червня 2017 року.

На минулому, третьому, засіданні апеляційний суд прийняв новий переклад слів нацгвардійця, які доводять його невинуватість.

Український нацгвардієць Віталій Марків був на зв’язку з судом по інтернету і після оголошення вчора виправдального вироку, буде звільнений із в’язниці.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: