Зеленський підписав указ про передачу сільськогосподарських земель громадам

16 жовтня 2020 о 13:19 - 2746

verasta3verasta3


Зеленський підписав указ про передачу сільськогосподарських земель громадам

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про передачу сільськогосподарських земель у комунальну власність громад. Про це він сказав 16 жовтня під час брифінгу у Чернігові.

«Є ключовий момент, без якого децентралізація не може бути в Україні завершена. Це передача земель безпосередньо громадам. Сьогодні цей важливий крок буде зроблено. Сьогодні я підписую указ про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності. І якщо ви не проти, я зараз підпишу цей указ…

Я всіх вітаю, 26 жовтня 2020 року усі новостворені громади мають отримати землі в комунальну власність та зможуть використовувати кошти від землекористування для розвитку і для добробуту своїх громад. Ми повертаємо землі людям. З центру на місця», – зазначив Володимир Зеленський, підписавши указ.

За його словами, законодавство забороняє продаж земель комунальної власності, а це значить, що наступні покоління українців залишатимуться господарями своєї землі.

«Загалом місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн га землі. Це дійсно історичний день», – додав Президент.

До речі, мер Дніпра Борис Філатов має земельну ділянку в окупованому Криму.

Він також зауважив, що його команда обіцяла дати українцям реальне право власності на свою землю, «і ми це зробили».

«Ми зробили реформу саме для українців, саме для наших людей, знаючи, чого вони хочуть, чого бояться та які рішення пропонують. На основі цього 31 березня було ухвалено Закон «Про обіг сільськогосподарських земель». Право купівлі отримують лише українці, є обмеження максимальної площі у власності однієї особи та пільгові умови українським фермерам. 6 травня я підписав Закон «Про Національну інфраструктуру геопросторових даних», що наведе лад в усіх реєстрах природних ресурсів України», – сказав Президент.

Він додав, що 22 липня було підписано закон щодо просторового планування громад, що важливо для децентралізації.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: