«Закликаю дотримуватися виборчого законодавства та не вдаватись до провокацій», – начальник поліції Дніпропетровщини

24 жовтня 2020 о 12:10 - 3279
«Закликаю дотримуватися виборчого законодавства та не вдаватись до провокацій», – начальник поліції Дніпропетровщини

Анатолій Щадило, начальник ГУНП в Дніпропетровській області, напередодні дня голосування на місцевих виборах – 2020 звернувся до всіх суб’єктів виборчого процесу.

Відео опубліковане у YouTube.

Головний поліцейський області каже:

«Шановні виборці, члени виборчих комісій та кандидати! Ми з вами підходимо до найважливішого етапу виборчої кампанії – дня голосування. Поліцейські Дніпропетровщини пройшли сьогодні вже теоретичне та практичне навчання, здали іспити та готові до виконання завдань будь-якої складності, які пов’язані з виборчим процесом.

З початку виборчої кампанії ми реагували на всі повідомлення про можливі порушення, за якими сьогодні відкриті кримінальні провадження та складені адміністративні протоколи, більшість з яких сьогодні вже скеровані до суду.

В день виборів слідкувати за дотриманням законності всіма суб’єктами виборчого процесу будуть 11.000 правоохоронців. Це поліцейські, співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій, прикордонники, нацгвардійці та курсанти і викладачі університету внутрішніх справ.

Головна задача їх – це охорона публічної безпеки під час виборів, реагування на всі повідомлення та забезпечення законності виборчого процесу. Мета всіх зусиль правоохоронців – це проведення виборчої кампанії виключно в правовому полі.

Тож закликаю всіх суб’єктів виборчого процесу дотримуватися виборчого законодавства та не вдаватись до провокацій.

Виборцям: не вступати у злочинну змову і не брати участі у так званих «сітках», «каруселях», не передавати свій бюлетень стороннім особам.

Кандидатам та їх представникам: не втручатися в роботу виборчих комісій з метою впливу на їхні рішення, не перешкоджати вільному волевиявленню виборців та не вдаватися до будь-яких провокацій, які можуть зірвати виборчий процес.

Членам комісій: не ухилятися від виконання своїх обов’язків, пам’ятати про настання кримінальної відповідальності за підробку виборчої документації, за засідання комісії не в межах виборчої дільниці та фальсифікацію результатів виборів.

Всі кандидати і громадяни в нас рівні перед Законом. Поліція Дніпропетровщини завжди була і буде поза політикою.

Ми готові сьогодні виконувати покладені на нас завдання та забезпечуємо чесність і прозорість виборів».

Також повідомляється, що, відповідно до частини 7 статті 23 «Публічність і відкритість виборчого процесу» Виборчого кодексу України, органи Національної поліції України за день до дня голосування оприлюднюють на офіційних веб-сайтах попередні відомості про кількість зареєстрованих звернень про порушення виборчого законодавства під час відповідного виборчого процесу та роз’яснення відповідальності за порушення законодавства про вибори.

Так, у період із 5 вересня по 23 жовтня 2020 року загалом надійшло 482 заяви та повідомлення про порушення виборчого законодавства.

Усього органами поліції складено 53 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням виборчого законодавства.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 34 кримінальних проваджень: 18 відкритих за фактами порушення виборчого законодавства, 16 – пов’язаних з виборчим процесом.

Поділитися: