За останній рік ціни в Україні на цукор зросли на 90%

14 вересня 2021 о 19:00 - 1618

AvatarVirsavia Gonchar


За останній рік ціни в Україні на цукор зросли на 90%

За останній рік ціни на цукор в Україні зросли на 91,2% до 30 гривень за кілограм.

Про це повідомляє “Експрес”.

Мінекономіки зазначає, що у 2021/2022 маркетинговому році в Україні буде вироблено 1,4 млн тонн цукру, що на 30% більше, аніж у попередньому сезоні. За даними асоціації “Укрцукор”, вже запущено 6 цукрових заводів із 33.

Станом на 13 вересня виготовлено 29,98 тис. т цукру та перероблено 271,4 тис. т цукрових буряків. У поточному сезоні посіяно 228 тис. га цукрових буряків.

Мінекономіки зазначило, що беручи до уваги суттеві перехідні залишки (422 тис. тонн) на початок минулого MP загальна пропозиція цукру становитиме 1,74 млн тонн, що буде цілком достатньо для задоволення внутрішнього попиту, обсяг якого оцінюється у межах 1,25 млн тонн.

У минулому маркетинговому році через несприятливі погодні умови в Україні вироблено лише 1,1 млн тонн цукру.  Перший заступник гендиректора “УП-АГРО” Роман Огородов повідомив у коментарі Latifundist, що за останні роки посівні площі під цукровим буряком в Україні знизилися більш як удвічі. Він прогнозує, що в найближчі 10 років на ринку залишиться лише 15 цукрових заводів. Адже динаміка споживання цукру на внутрішньому ринку падає, що частково обумовлено військовими діями на Донбасі і окупаціею Криму (якщо у 2008 році середньостатистичний українець впродовж року спожив близько 41 кг цукру та цукровмісних продуктів, то у 2020 році 28,5 кг). Також він додав, що виробництво орієнтоване в основному на внутрішній ринок.

За даними Держстату, за останній рік ціни на цукор в Україні зросли на 91,2% до 30 гривень за кілограм. Генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Роман Сластьон в ефіpі телеканалу еspreso.tv спрогнозував, що солодкий піcок невдовзі може подешевшати у зв’язку з початком нового сезону цукроваріння.

Довідка:

  • Асоціація “Укркондпром” неодноразово заявляла, що вартість цукру в Україні майже удвічі вища, ніж у Європі. Ще у квітні АМКУ почав розслідування ймовірної змови на цьому ринку, але його результатів досі немає.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: