За новим законом спроcтять реєстрацію актів цивільного стану громадян

25 травня 2021 о 18:00 - 1679

Євген ОхайнийЄвген Охайний


За новим законом спроcтять реєстрацію актів цивільного стану громадян

Володимир Зеленській підписав закон, за яким буде спрощена реєстрація актів цивільного стану громадян: народження, смерть, шлюб або розлучення.

Про це повідомили на сайті президенту.

Підписаний президентом Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права громадян на доступ до державної реєстрації актів цивільного стану у зв’язку з укрупненням територіальних громад» надасть змогу громадянам спростити доступ до адміністративних послуг – державної реєстрації народження, шлюбу, смерті – в умовах укрупнення територіальних громад.

“Необхідність його ухвалення зумовлена тим, що в законодавстві України було закріплено різний обсяг повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) між різними територіальними громадами”, – пояснили в Офісі Президенту.

Відтепер за новим законом державні акти  цивільного стану реєструвати можна буде у всіх відділах міських управлінь юстиції всіх міст, чого не мали права робити в органах сільських, селищних, міських рад.

Всі територіальні громади отримають однакові повноваження у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та зможуть забезпечувати важливі потреби своїх мешканців, зокрема збережуть доступність послуг та швидке їх надання.

Раніше «Лица» також писали про те, що Президент підписав закон, який остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: