За доставку газу дніпряни заборгували понад 20 мільйонів

12 жовтня 2021 о 08:51 - 9768

EditorEditor


За доставку газу дніпряни заборгували понад 20 мільйонів

У Дніпрі заборгованість населення за розподіл газу на жовтень 2020 року  вже складала понад 14 млн гривень. Зараз борг населення – понад 20 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Суспільне, посилаючись на слова представниці АТ «Дніпрогаз» Тетяна Дробот в ефірі  Українського радіо UA: Дніпро.

За словами Тетяни Дробот, незважаючи на те, що розділення платіжок за газ та його доставку відбулося понад рік тому, майже 22 тисяч споживачів жодного разу не сплатили за розподіл енергоресурсу. Такі споживачі заборгували компанії майже 6 млн гривень.

“Кошти, які сплачуються за доставку газу, спрямовуються на повноцінне функціонування аварійно-диспетчерської служби “104”, утримання у справному технічному стані газорозподільних мереж різних форм власності, а також споруд на них, модернізацію, капітальні та поточні ремонти, підтримання тиску у газорозподільній системі. Все робиться для того, щоб газ був доставлений кожному з 402 тисяч побутових клієнтів”, – зазначила Тетяна Дробот.

Розрахуватися за надані послуги потрібно щомісячно до 20 числа і користуватися для оплати онлайн-сервісами.

Через неплатежі населення компанія змушена звертатися до суду та стягувати борги примусово. Крім суми боргу, споживачам доведеться сплатити судові витрати та виконавчий збір у розмірі 10% від суми заборгованості.

“Залежно від обсягів споживання стосовно кожного окремого домоволодіння ухвалюється рішення щодо надсилання досудового попередження, а потім вже і звернення до суду”, – пояснила фахівчиня.

Наразі боржники ризикують залишитися без газопостачання, адже з 20 серпня 2021 року знято мораторій на відключення споживачів, що мають заборгованість, від комунальних послуг. Заборона на відключення діятиме тільки в регіонах, де встановлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки.

Щодо локалізації та ліквідації аварійних ситуацій на системі газопостачання, з початку поточного року аварійники опрацювали понад 11 тисяч викликів від споживачів. Біля 70% оброблених заявок пов’язані з витоками блакитного палива на газових мережах.

Раніше “Лица” також інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: