З темою Голодомору неприпустимі безцеремонності та фамільярності, – голова Українського культурного центру Ляля Євтушенко

15 липня 2020 о 13:30 - 8187

Avataradmin


З темою Голодомору неприпустимі безцеремонності та фамільярності, – голова Українського культурного центру Ляля Євтушенко

Приватний музей утримувати мають приватні особи, а не платники податків.

Про це «Лицам» у коментарі повідомила голова Громадської організації «Український культурний центр» у місті Дніпро Ляля Євтушенко.

«Я дуже стурбована долею такого важливого для Дніпропетровщини музею», – сказала вона.

Нагадаємо, Дніпровська міська рада створила у лютому 2020 року комунальний заклад «Музей спротиву Голодомору» у приватному будинку Геннадія Корбана. Головою КЗ, без проведення консультацій з громадськістю та конкурсу на вакантну посаду, міський голова Борис Філатов призначив активістку екологічного руху Лілію Богачеву. Після призначення, вона підтримала видалення дерев у місті.

«Про активістку Богачеву я дізналась, коли її було обрано головою Дніпровської громради від ГО «Екологічна Рада Дніпра» у 2017 році. За каденції її головування, у мене склалось враження, що вона є креатурою Філатова і виконує поставлену їй задачу по легітимізації рішень міськради через ширму нібито комунікації між громадою і владою», – відповіла Ляля Євтушенко на питання, чи знає директору музею.

Стосовно новостворенного музею, представниця громадськості відповіла:

«Ми дізнались про створення цього музею із відкритих джерел, коли рішення вже було прийняте.

Більше того, ще у 2017, потім і у 2018 році під час громадського заходу «Запали свічку» у Дніпрі на Вокзальній площі я збирала підписи дніпрян під зверненням до міської ради та облдержадміністрації щодо необхідності створення музею. Також ми звертались із пропозицією розмістити інформацію про всеукраїнську акцію «Запали свічку» на бігбордах в місті, з пропозицією встановити пам’ятну каплицю на місці, де стояв пам’ятник кату Петровському. Проте тоді чомусь нікому це не було цікаво.

Музей присвячений пам’яті про Голодомор у Дніпропетровській області, на мій погляд, звісно ж, дуже потрібен.

Спочатку я дуже раділа, що нарешті люди були почуті. Проте я не розумію, як можуть депутати та мер Дніпра спочатку віддавати комунальну власність у приватні руки, а потім із міського бюджету сплачувати приватним особам за оренду по 300 грн за кв.м?!

Більше того, я не розумію, як музей може бути «прописаний» на приватній території?

Якщо це приватний музей, то і утримувати його мають приватні особи, а не ми з вами.

І взагалі тема Голодомору – Геноциду українського народу надто чутлива та важлива для нас, і тому, я вважаю, що неприпустимі будь-які безцеремонності, махінації чи фамільярності».

На питання журналіста про підтримку створення цього музею, Ляля Євтушенко відповіла, що запит громадськості на цю ініціативу величезний, але, з огляду на складові його створення, ініціативу міськрада та її очільник перетворили на піар-кампанію. Більше того, заклад наразі є буфером по вимиванню коштів із міського бюджету:

«На мою думку, це вже усталена практика: коли є суспільний запит на будь-яку ініціативу, який вже не можна ігнорувати, влада створює свою версію реалізації цього запиту, призначає лояльних людей на керівні посади та використовує цю ситуацію для викачування грошей із місцевого бюджету.

Думаю, що так і з музеєм: багато років громада вимагала від міського голови відповідних дій по увіковічненню пам’яті про одну із найбільших трагедій українського народу Голодомор. І коли далі вже тягнути було не можливо, знаходять відповідного керованого кандидата на посаду керівника закладу. Проводять піар-кампанію, яка всім показує, що це ініціатива саме цього кандидата за підтримки міськради.

Заручаються підтримкою Києва. Призначають без конкурсу керівником людину, яка хоч і має відповідну освіту (треба ще побачити відповідний документ), проте займається діяльністю абсолютно не суміжною з музейною справою.

«Прописують» заклад у приватному приміщенні…

То ж у мене виникають об’єктивні підстави вважати створення музею не відповіддю на запит громадськості, а черговою піар-кампанією міськради та її очільника та буфером по вимиванню наших коштів із міського бюджету через черговий комунальний заклад.

Наразі я дуже стурбована долею такого важливого для Дніпропетровщини музею, який має увіковічнити пам’ять про жертв Голодомору, про спротив, що чинили українці людоненависницькому комуністичному режиму, та стати інформаційно-освітнім майданчиком для школярів, студентів, мешканців й гостей нашої області».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: