З 1 вересня 2021 року органи влади не матимуть права вимагати паперові документи – Зеленський

06 жовтня 2020 о 09:00 - 1960
З 1 вересня 2021 року органи влади не матимуть права вимагати паперові документи – Зеленський

Органи влади з 1 вересня 2021 року не матимуть права вимагати паперові документи – повідомив в ефірі телеканалу «Україна» Президент Володимир Зеленський.

В Україні запустили цифрове свідоцтво про народження дитини. Так, у додатку «Дія» з’явився сервіс «свідоцтво про народження дитини», яке підтягуватиметься миттєво у застосунку батьків. Про це та інші послуги після оновлення додатку «Дія» повідомляє прес-служба Мінцифри.

«Сьогодні (05.10.2020 – ред.) запустили перший в Україні е-медичний висновок про народження», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що тепер послуга «еМалятко» – повністю онлайн. Так, її  можна отримати, заповнивши заявку на порталі «Дія».

У Мінцифри додали, що сьогодні на порталі «Дія» запроваджується ще один сервіс – реєстрація місця проживання дитини до 14 років. Поки ця послуга доступна у Києві та Харкові.

Окрім того, відсьогодні на порталі «Дія» перші 4 е-послуги з будівництва. Можна почати будівництво або ввести об’єкт в експлуатацію онлайн. Послуги автоматичні і не потребують втручання чиновників.

У Мінцифри повідомили про ще одну нову послугу: «Реєстрація ТОВ» – можна відкрити за 30 хвилин онлайн на порталі «Дія».

Що стосується застосунку «Дія», то сьогодні з’явилася нова версія — 2.0. Про її можливості у Мінцифри повідомили таке:

«Відсьогодні можна шерити (поширювати інформацію в різних соцмережах, на сайтах та форумах  – ред.) техпаспорт. У «Дії» відображатиметься належний користувач авто;

У «Дії» – Свідоцтво про народження дитини. Воно підтягуватиметься миттєво у застосунку батьків;

Впроваджено довідку внутрішньо переміщеної особи. Тепер вона в «Дії»;

Податковий номер. Тепер він в «Дії»;

Відсьогодні актуальне місце реєстрації в цифровому паспорті та свідоцтві. Зараз працює тільки в Харкові, за декілька днів – у Києві. Скоро – по всій країні».

Також зазначається, що нова послуга в «Дії» – можливість сплатити штраф за порушення ПДР та сплата боргів виконавчих проваджень.

Нагадаємо, Спільнотам Дніпра та області можна отримати грант від 3 до 30 тисяч доларів.

У Мінцифри також вказали, що запускають шеринг цифрового документа. Тепер можна поділитися цифровою копією свого документа, додали у відомстві.

«У Монобанку, Приватбанку, Новій Пошті та Укрпошті можна шерити цифрові документи відсьогодні», – зазначили у міністерстві.

Окрім того, в Україні, зі слів Президента та голови Мінцифри, віце-прем’єра Михайла Федорова, роблять історичний крок: «З 1 вересня 2021 року органи влади не матимуть права вимагати паперові документи».

Поділитися: