Юрій Вітренко: очолити Нафтогаз запропонували Зеленський та Шмигаль

29 квітня 2021 о 12:00 - 575
Юрій Вітренко: очолити Нафтогаз запропонували Зеленський та Шмигаль

Новий глава НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко розповів, що пропозиція очолити компанію надійшло йому від президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаль після того, як його не змогли призначити главою Міненерго.  Він зазначив, що це не було його ініціативою.

Про це він заявив в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

«Коли стало зрозуміло, що план призначити мене першим віце-прем’єром — міністром енергетики через об’єктивні і суб’єктивні причини не вдається реалізувати, тоді керівництво країни — і президент, і прем’єр-міністр — запропонували розглянути такий варіант», — сказав Вітренко і уточнив , що з нинішнім призначенням все вирішувалося в лічені години.

Вітренко зазначив, що протиріччя з Коболєва виникли через те, що він почав задавати голові правління питання, не виносячи їх на публіку, про проблеми в роботі компанії, її неефективності та необхідності міняти підходи по ряду напрямків.

Він назвав логічним звільнення Коболєва, так як воно викликано негативними результатами роботи.

«Держава повинна бути активним власником, відповідно Кабінет міністрів має право і обов’язок реагувати на проблеми в компанії. Це рішення було прийнято в пакеті з розглядом результатів 2020 року … І з цієї точки зору воно є зрозумілим», — сказав він.

Вітренко додав, що крім фінансових результатів незадовільними також виявилися результати операційної діяльності, на що було вказано на засіданні уряду: «Укргазвидобування» зменшило в цьому році відпустку товарного газу і видобуток валового газу, рідких вуглеводнів, тоді як приватні компанії наростили видобуток.

Новий глава правління НАК підкреслив, що рішення було прийнято в повній відповідності до законодавства, так як загальні збори — вищий орган компанії, який може приймати будь-які рішення.

«Кабінет міністрів мав всі юридичні підстави, права і можливості, щоб приймати рішення і, відповідно, звільнити главу правління. Припинення повноважень наглядової ради обгрунтовано, так як його робота також була визнана незадовільною, як і правління», — додав Юрій Вітренко.

На його думку, вибір його кандидатури пояснюється тим, що напрямки в компанії, якими він керує — запуск реверсу і диверсифікація поставок газу, відносини з Газпромом, Стокгольмський арбітраж — були успішними, зокрема Нафтогаз виграв велику суму коштів і домігся підписання нового контракту на транзит.

Також ми писали: Кабмін звільнив голову «Нафтогазу» Андрія Коболєва.

 

Поділитися: