Якими грошима можна розраховуватись у жовтні та що робити із старими банкнотами

30 вересня 2020 о 11:11 - 1481

verasta3verasta3


Якими грошима можна розраховуватись  у жовтні та що робити із старими банкнотами

З  1-го жовтня виводяться із обігу монети вартістю 25 копійок та гривні старого зразка.

Національний банк України  2 вересня 2020 року презентував майбутні зміни у банкнотно-монетному ряді гривні, спрямовані на подальше впорядкування готівкового обігу національної валюти та спрощення розрахунків.

Про це під час прес-брифінгу оголосив заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

«Ми продовжуємо наводити лад у готівковому обігу та приводити його до світових стандартів. Головна мета наших рішень – спростити готівкові розрахунки та підвищити їхню зручність для користувачів. Також ми дбаємо про економічну доцільність та підвищення якості готівки у обігу».

Уже з четверга неможливо буде розрахуватися будь-де 25-копійчаними монетами та гривнями, що були випущені до 2003 року.

Власникам бізнесу можна буде здати гроші, що виводяться із обігу, до 16 жовтня – готівку у вас приймуть в касах банків і зарахують на банківські рахунки.

«Водночас громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, на монети та банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років:

– в усіх українських банках – упродовж одного року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно;

– у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно»,  – зауважив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.

Крім того, Національний банк з 01 жовтня 2020 року розпочне активніше вилучати з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003–2007 років та обігові монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року (золотистого кольору). Потрапляючи в банки, вони не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться та передаватимуться до Національного банку.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: