Які витрати передбачила у бюджеті-2021 Дніпропетровська обласна рада

27 лютого 2021 о 12:20 - 12558

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Які витрати передбачила у бюджеті-2021 Дніпропетровська обласна рада

Депутати VIII скликання переважною більшістю голосів – 95 «за» – прийняли уточнений кошторис Дніпропетровщини. Загалом – майже 10 млрд грн.

З них 1,5 млрд – бюджет розвитку, тобто кошти, які підуть на будівництва та реконструкції в області.

Про це повідомила пресслужба Дніпропетровської обласної ради.

«Жителі деяких населених пунктів області все життя прожили без води. Це неприпустимо в цивілізованій країні! Особливо це торкнулось Новомосковського району, села Губиниха, смт Гвардійське та Черкаське. Тому в цьому році ми спрямували кошти саме на будівництво систем водопостачання для цих територій», – розповів голова облради Микола Лукашук.

Так,

  • на будівництво водогонів спрямують 28,4 млн грн;
  • на реконструкція доріг (державного і місцевого значення) – 1,3 млрд грн;
  • на 17 об’єктів спортивних комплексів та стадіонів – 195 млн грн.

«Цього року ми робимо акцент на розвитку спорту та фізичного виховання. В рамках програми «Здорова Україна», яку запроваджено Президентом України Володимиром Зеленським. Як наголосив Президент: «Ми маємо створити умови для розповсюдження здорового способу життя. Здоров’я має стати національною ідеєю». А це можливо там, де є умови для занять спортом. Тому окремо закладено 10 млн на зведення нових 400 тренажерних майданчиків всією Дніпропетровщиною. Ми також заклали кошти на мотивацію спортсменів – премії для чемпіонів Олімпійських та Паралімпійських ігор – 3 млн грн», – пояснив Микола Лукашук.

На реконструкції медичних закладів в облбюджеті-2021 передбачено 481 млн грн на 52 об’єкти.

«Окрім реконструкцій ми передбачили кошти на виплати медикам, що захворіли коронавірусом. У зв’язку із пандемією вони опинились на передовій. Тож, для них було спрямовано 3 млн у грудні 2020 року та ще 8 млн додатково на цій сесії», – зазначив голова облради.

На будівництво та капітальні ремонти закладів освіти заклали 308 млн грн.

Також передбачені кошти на проведення капітального та поточного ремонтів в Історичному музеї імені Д.І.Яворницького, театрі Шевченко та будинку О.П. Блаватської – 11 млн грн. Та ще на мільйон – придбання нового обладнання для Музею АТО.

«Мій девіз: сказав – зробив. Побачив проблему – вирішуй! На початку року я відвідав Музей АТО. Вразило все – і люди, і експозиція. Та найсильніші почуття викликає перегляд фільму. Втім, як розповіли співробітники музею, обладнання кінозалу потребує оновлення, оскільки термін експлуатації вже вичерпано. Тож, 1,1 млн грн ми виділяємо саме на 10 нових лазерних проекторів для панорамного кінотеатру Музею АТО та оновлення вуличної експозиції», – підсумував Микола Лукашук.

Також на цій сесії була прийнята Дніпропетровська обласна комплексна програма (стратегія) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки. Згідно з нею серед головних заходів на 2021 планується:

  1. знизити обсяги забруднюючих викидів у повітрі на 16 тисяч тон;
  2. здійснити розчищення річок – 30 км;
  3. відновлення лісів – 442 га.

Витрати обласного бюджету на реалізацію програми – 270,2 млн грн.

Нагадаємо, загалом, з урахуванням державної субвенції, на будівництво та реконструкції доріг в області у цьому році планують витратити близько 1 млрд 373 млн грн.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: