Які технічні спеціальності потрібні на Дніпропетровщині: детально про стан профтехосвіти в регіоні

04 жовтня 2021 о 14:00 - 1529

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Які технічні спеціальності потрібні на Дніпропетровщині: детально про стан профтехосвіти в регіоні

Цим вихідними фахове свято відзначають працівники професійно-технічної освіти. Про те, чи є різниця між державним й регіональним замовленнями й реальною ситуацією формування кадрів розповідають експерти галузі.

Про це повідомляє Дніпропетровська обларда.

Тільки 5% випускників шкіл Дніпропетровщини обирає навчання в закладах професійно-технічної освіти.

Для здобуття робітничого фаху в області діє 53 училища, які здійснюють підготовку кадрів за 208 професіями. Найбільшою популярністю серед вступників користуються галузі легкої промисловості, торгівлі, сфери обслуговування.

Найменшою — спеціальності металургійної галузі та будівництва.

При цьому на національному рівні компанії найбільше потребують фахівців технічних напрямків — токарів, водіїв, трактористів.

Роботодавці Дніпропетровщини — слюсарів, токарів та газо-електрозварювальників. Відтак виникає невідповідність на ринку праці між кадрами, які готують закладів професійно-технічної освіти та реальним запитом від роботодавців.

Отже, левова частка випускників профшкіл має складнощі із фаховим працевлаштуванням.

На думку представників професійних училищ їхні заклади потребують впровадження дуального навчання, з використанням виробничої бази підприємств, навчання наставників на виробництві, оплачуваної практики для здобувачів освіти тощо.

Працедавці ж нарікають на нестійкий ринок праці, особливо під час пандемії Ковіду.

Мовляв, воліли б бачити більш вмотивованих, самостійних та відповідальних працівників, які вдало застосовують теоретичні навички на практиці.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: