Які перспективи у регіоні мають випускники професійно-технічних училищ?

16 квітня 2021 о 14:45 - 91117

AvatarЄгор Євтушенко


Які перспективи у регіоні мають випускники професійно-технічних училищ?

У дослідженні взяли участь 29 роботодавців Солонянської, Царичанської, Петриківської громад та м. Дніпро. А також 10 проф-тех. училищ.

Про це повідомляють у прес-службі ДніпроОДА.

Результати опитування показали, що найбільшим попитом у компаніях користуються слюсарі, електрики, зварювальники, токарі та фрезерувальники. 78% компаній шукає робітників самостійно через оголошення, 8% користується послугами центру зайнятості та 11% поповнюють нестачу кадрів з допомогою професійних училищ.
При цьому тільки 5% компаній Дніпровського району зазначили, що готові приймати на стажування слухачів ПТУ.

Експерти українсько-німецького проєкту «Зовнішнє управління професійно-технічною освітою» продовжують досліджувати співпрацю між ПТУ та роботодавцями регіону. Проєкт реалізується федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини, за підтримки обласної ради та має на меті з’ясувати потреби компаній, закладів професійно-технічної освіти та влади і налагодити ефективний діалог між ними.

Серед основних причин, що гальмують співпрацю між ПТУ та компаніями те, що молоді фахівці навчаються на застарілому обладнанні й процес здобуття освіти занадто довгий, випускникам бракує мотивації до роботи, практичних навичок й досвіду.

Рішенням непорозуміння між професійними школами й роботодавцями, на думку аналітиків, можуть стати законодавчі ініціативи, які б заохочували компанії активніше співпрацювати з учбовими закладами, брати участь у процесі навчання майбутніх працівників.

Дослідження співпраці роботодавців та ПТУ також провели у Нікопольському та Кам’янському районах. Незабаром там відбудуться оголошення результатів та зустрічі із тамтешніми представниками професійних шкіл, роботодавцями та владою.

Відтак, всі сторони зможуть висловитися з приводу отриманих аналітичних даних. А вже у травні буде проведене підсумкове засідання федерації організацій роботодавців, німецьких партнерів, представників влади та 53 ПТУ Дніпропетровщини.

Раніше ми повідомляли, що на Дніпропетровщині популяризують професійно-технічну освіту.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: