Які країни лідирують за темпами подорожчання житла

04 червень 2021 о 13:00 - 2624

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Які країни лідирують за темпами подорожчання житла

Світові ціни на житло ростуть найшвидшими темпами за 15 років. Глобальний індекс цін на житло, що вимірює середні ціни на житло в 56 країнах, виріс на 7,3% у річному обчисленні в першому кварталі 2021 року, що є найшвидшим темпом із четвертого кварталу 2006-го. За темпами зростання цін лідирує Туреччина.

Про це повідомляє Mansion Global.

«Фактором, який сприяє зростанню цін на житло в усьому світі, стала масова переоцінка потреб на житло після пандемії, чи то покупці, які шукають домашні офіси, сади або просто ближче до відкритих просторів. Вимоги до дому зросли через ізоляцію, і домовласники задумалися про те, де і як вони хочуть жити, що спонукало багатьох переїхати або купити другий дім», — сказала глава Міжнародного дослідження житлового фонду Knight Frank Кейт Еверетт-Аллен.

З ростом цін на 32% порівняно з минулим роком Туреччина очолює рейтинг п’ятий квартал поспіль. Однак без урахування інфляції реальні ціни на житло в країні росли приблизно на 16% щорічно.

Річне зростання цін у 13 країнах, в основному розвинених, було виражене двозначними числами. До них належать Нова Зеландія (22%), США (13%), Швеція (13%), Австрія (12%), Канада (10,8%) і Великобританія (10,2%).

«Домовласники в цих розвинених країнах також спостерігали одні з найвищих показників накопичених заощаджень. Для декого це може означати, що тепер у них є застава за свій перший будинок, або ж дати можливість існуючим домовласникам модернізуватися», — зазначила Еверетт-Аллен.

Наприклад, за оцінками Банку Англії, з початку пандемії коронавірусу британські домовласники накопичили заощаджень на 250 мільярдів фунтів стерлінгів ($ 354 млрд).

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: