Як впливає на Україну рекордне зростання ціни на енергетичне вугілля у світі?

11 жовтня 2021 о 13:05 - 10608

AvatarVirsavia Gonchar


Як впливає на Україну рекордне зростання ціни на енергетичне вугілля у світі?

У світі ціна енергетичного вугілля подолала рекордну позначку в 300 доларів за тонну.

Як повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час Години запитань до уряду у Верховній Раді, вже сьогодні ціна енергетичного вугілля вперше в історії подолала історичну позначку 300 доларів за тонну. Газ на TTF в Нідерландах нещодавно досяг позначки 2 тисячі доларів. Також зросла ціна на електрику в сусідніх країнах, якщо перевести в гривні, то це майже в 4 рази, і на сьогодні кіловат коштує від 10 до 12 гривень.

Серед причин такого зростання, Галущенко назвав питання політичного тиску, “Північного потоку-2”, “Турецького потоку” і взагалі питання, коли газ використовується як зброя.

За його словами, на Україну це вплинуло наступним чином: через значне зростання цін на газ Україна втратила виробників електроенергії з блакитного палива, газові ТЕЦ зменшили виробництво. Таким чином, це втрата в енергосистемі три тисячі мегават установленої потужності.

За інформацією Галущенка, в Україні на складах ТЕЦ і ТЕС 846 тисяч тонн вугілля, це нижче, ніж заплановані показники, але надолужити планується за рахунок імпорту.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: