Як проходить перший день карантину вихідного дня у Дніпрі?

14 листопада 2020 о 20:33 - 2542

AvatarVirsavia Gonchar


Як проходить перший день карантину вихідного дня у Дніпрі?

14 листопада в Україні запровадили карантин «вихідного дня» з метою покращення епідеміологічної ситуації і зниження кількості захворюваних на Covid-19.  Таке рішення затвердили на засіданні Кабінету міністрів. Відсьогодні нові обмеження почали діяти і в Дніпрі.

Не дивлячись на слова міського голови про скасування карантину вихідного дня, які він висловив на своїй сторінці у Facebook, більшість закладів міста все ж таки прислухалися до інформації МОЗ і зачинили свої двері для відвідувачів.

Торгові центри Дніпра працюють частково: відділи з непродовольчими товарами зачинені і працюють онлайн. Про це вони повідомляють на дверях своїх магазинів. Фуд-корти також дотримуються обмежень карантину вихідного дня і працюють тільки на виніс. Все огороджено червоною стрічкою, а стільці і лавки перевернуті.

Щодо закладів харчування, то деякі з них не дотрималися вимог Міністерства охорони здоров’я і продовжують працювати у звичайному режимі. А деякі працюють тільки через вікно видачі своїх замовлень.

“На цей час міська влада заявила про те що підтримує протистояння та не підтримують карантин “вихідного дня”. Ми до останнього не знали відкриватися, чи ні, але дивлячись на загальний настрій та на економічну ситуацію в цілому, ми розуміємо, що для того, щоби вижити надалі, потрібно все ж таки відчинятись, тому це буде псування продуктів та величезні втрати. Люди вже не готові сидіти без зарплат або зазнавати збитків”, – говорить Дмитро Хозін – співзасновник одного з ресторанів міста.

На відміну від ресторанів, кінозали та спорткомплекси повністю втратили своїх відвідувачів, адже саме сюди на вихідних ходять найбільше.

“З одного боку це істотний фінансовий удар по всьому малому бізнесу, не тільки фітнес клубах. Багато працюючих людей у вихідні тільки і можуть приділити увагу своєму дозвіллю, спортивним заняттям, процедурам. Так само це незручно для тих, у кого звичайний 5-ти денний робочий тиждень. Ну а з іншого боку – карантин вихідного дня все таки краще, ніж такий локдаун, який був навесні”, – прокоментувала обмеження власниця спортивного клубу.

Головний центральний ринок Дніпра “Озерка” працює в звичайному режимі і не збирається зачинятися. За словами продавців, вони дотримуються всіх застережливих норм карантину: на всіх одягнені маски і рукавички, а лавки з продуктами огорождені харчовою плівкою.

Громадський транспорт також працює як і у всі інші дні. Але карантинні заходи для маршруток і автобусів залишаються незмінними: пасажири повинні їхати в салоні тільки сидячи, стоячих брати не можна.

Людей на вулицях у ці вихідні не зменшилося. До карантину вихідного дня відносяться по-різному: хтось вважає, що це правильне рішення, бо менше будуть наражати себе на небезпеку, а хтось зовсім негативно стверджує, що це ніяк не допоможе, а тільки ще сильніше підірве економіку країни та міста.

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: