Як перевірити юридичну «чистоту» нерухомості на вторинному ринку

14 жовтня 2020 о 13:21 - 3483
Як перевірити юридичну «чистоту» нерухомості на вторинному ринку

Вибір квартири – відповідальний крок, над яким покупець може роздумувати і місяць, і півроку, а дехто – навіть роками. При купівлі квартири або будинку на вторинному ринку треба звертати увагу на юридичну чистоту документів, щоб не залишитися і без житла, і без грошей.

Міністерство юстиції України оприлюднило інструкцію із перевірки житла на вторинному ринку нерухомості від фахівців Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції:

  1. З’ясуйте, кому належить житло, чи існують щодо нього будь-які обтяження, отримавши інформаційну довідку із Державного реєстру речових прав ( https://bit.ly/2SJ6dCp).

Довідка дасть змогу з’ясувати:

🔹 кому насправді належить квартира;

🔹 чи є інші співвласники житла;

🔹 коли нерухомість була набута у власність та які підстави її набуття;

🔹 чи зареєстровані будь-які права на нерухоме майно, окрім права власності (право оренди, право господарського відання, право оперативного управління);

🔹 чи наявні щодо нерухомого майна будь-які обтяження (арешт, заборона відчуження, іпотека).

  1. Перевірте, чи не був об’єкт нерухомого майна предметом судових спорів: пошук за П.І.Б. власника здійснюйте на вебпорталі «Судова влада України» ( https://court.gov.ua/fair/).
  2. Скористайтеся інформацією із Єдиного реєстру боржників (https://erb.minjust.gov.ua/), аби впевнитися, що у нинішнього власника житла немає заборгованості зі сплати комунальних платежів.
  3. Зверніться до найближчого державного реєстратора, аби проаналізувати «ланцюг» переходів права власності на майно.

Аби отримати відповідну інформацію, реєстратору необхідно надати документ, що посвідчує особу, і сплатити адміністративний збір.

Якщо за результатом цього моніторингу буде з’ясовано, що власники нерухомості часто і швидко змінювалися, – це може бути тривожним сигналом для покупця та свідчити про шахрайські дії із майном.

Поділитися: