Як Кремлю закінчити війну на Донбасі і «не втратити обличчя» – Арестович

10 листопада 2020 о 12:00 - 2407
Як Кремлю закінчити війну на Донбасі і «не втратити обличчя» – Арестович

План дій по Донбасу, який пропонує українська делегація в Тристоронній контактній групі, дозволить Росії закінчити війну на Донбасі, не втративши обличчя.

Про це розповів речник української делегації у ТКГ Олексій Арестович.

«Ми, скоріш, розглядаємо їх (Росії – ред.) бажання закінчити війну на Донбасі. За деякими ознаками ми бачимо, що вони вже не тягнуть, насамперед економічно і політично. Вони хотіли б піти. Тут питання – дати їм можливість зберегти обличчя, так званий «золотий міст», тому що вони ж не можуть піти в такому наративі, що «ми програли спільному тиску України і ОБСЄ». Вони мають бути мудрими, для власного народу і міжнародного співтовариства, які спільно вирішили питання, попіклувались про жителів Донбасу, припинили війну. Наш план дає їм таку можливість. Тому що треба бути реалістом і розуміти, що Путін, Кремль, може продовжувати війну нескінченно, якщо їм не дати зберегти обличчя. Ми даємо їм таку можливість», – сказав Арестович.

З його слів, основним посилом у Плані дій є спільні міжнародні зусилля.

«Ми можемо сказати, що в рамках ТКГ, Нормандського формату ми домовились про міжнародний контроль, перехід, тощо, і вони можуть розповісти власному електорату і назовні, що вони із залученням міжнародних організацій досягли миру на Донбасі також, і там була їх провідна роль. Хай говорять – аби вивели війська», – підкреслив речник.

Поділитися: