«Я узяв ліс для того, щоб там народ відпочивав», – жебрак отримав на 15 років в оренду Придніпровський ліс

14 жовтня 2020 о 07:45 - 4819
«Я узяв ліс для того, щоб там народ відпочивав», – жебрак отримав на 15 років в оренду Придніпровський ліс

Державне підприємство «Дніпровське лісове господарство» (код 00991686) незаконно передало в суборенду лісову ділянку у Самарському районі м. Дніпро.

Про це «Лица» дізналися після аналізу отриманих на запит документів.

Так, з літа цього року на в’їзді по Шляховій вулиці в лісовий масив з’явився шлагбаум, згодом – таблички про приналежність цього лісу Любимівському лісництву Державного підприємства «Дніпровське лісове господарство». При цьому Любимівська ОТГ знаходиться за 11 км від цієї земельної ділянки.

На іншій табличці написано, що тут працює «Пикник Парк Придніпровськ. Лісова зона відпочинку». З 09:00 до 21:00 за 800 грн/день відвідувачі можуть провести пікнік, з розведенням вогню і приготуванням на грилі, на 16 осіб, за 400 гривень – на 8 осіб. Також тут продаються засоби для барбекю, біопосуд, екодрова тощо.

За даними місцевих мешканців, цей ліс є заповідною зоною і її захопили рейдерським шляхом, при цьому буцім-то «Борис Філатов про це не в курсі».

«Лица» запросили та отримали від Держагентства лісових ресурсів документи про передачу лісу.

Виявилося, що земельну ділянку передали без її формування з присвоєнням кадастрового номеру.

Це порушує ч. 4 ст. 79-1 Земельного кодексу України, яка визначає:

«Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера»,

та порушує ст. 15 Закону України «Про оренду землі», яка вимагає, крім місця розташування та розміру земельної ділянки, вказувати у договорах оренди землі – кадастровий номер земельної ділянки.

Цікаво, що, згідно Договору № 13 ТДКЛ між ДП «Дніпровське лісове господарство» та Гольдіним Олексієм Володимировичем (ІПН 2298821273, місцезнаходження: 49080, м. Дніпро, вул. Замполіта Біляєва, буд. 16, кв. 64) останній зобов’язаний забезпечувати безперешкодний доступ на лісову ділянку лише «уповноваженим суб’єктам».

Також Олексій Гольдін отримуватиме від держпідприємства відшкодування за «витрати на поліпшення стану лісової ділянки».

Чи будуть Гольдіну О.В. компенсовано розходи на встановлення табличок та шлагбауму – розпорядник інформації не повідомив.

«Дана інформація Договору № 13 ТДКЛ від 01.11.2019 знаходиться у тимчасового лісокористувача Гольдіна О.В.», – повідомило журналістам держпідприємство.

«Лица» відшукали телефон ФОП Гольдіна О.В., який зареєструвався 4 місяці тому з основним видом діяльності «Надання місць кемпінгами та стоянками для житлових автофургонів і причепів».

Він повідомив:

«Навіщо вони («Дніпровське лісове господарство» – ред.) мені будуть відшкодовувати ці розходи?

Ви, не розібравшись, написали запити у всі інстанції. Давайте познайомимося, я вам все розкажу.

Я узяв ліс, – це не земля, це ліс, – для того, щоб там народ відпочивав. З метою рекреації. Там встановлені столики по американському варіанту і грилі американські. Я це привіз все з США, і за кресленнями все це було виготовлено за мої особисті кошти тут, в нас, в Україні. І я це там встановив.

І за оренду столиків та грилів в цій зоні, за охорону цього лісу, за прибирання цього лісу… Ми вивезли 13 тонн сміття звідти, коли вся країна була на карантині.

Так що, ось така гарна справа. Це гарна справа! Тому, Олена Олександрівно, не хвилюйтеся, все буде добре».

За пошуком в Інтернеті доступна інформація, що Гольдін О.В., 19 грудня 1962 р.н., був у 2011-2016 рр. директором ТОВ «Отрадноє» в Дніпропетровську по вул. Симферопольській, 21, офіс 318.

Також ми поцікавилися, чи має орендар лісу нерухомість або транспортний засіб в Україні.

Як виявилося, 57-річний ексдиректор не має ані зареєстрованої у Держреєстрі речових прав нерухомості, ані зареєстрованого МВС автомобілю.

Інформація з реєстру речових прав України

Скрин даних е-реєстру транспортних засобів МВС

Поділитися: