Хто він такий, Максим Голосний

13 серпня 2020 о 12:59 - 44648
Хто він такий, Максим Голосний
  • Голосний Максим Ігорович народився 4 жовтня 1981 (39 років).
  • Громадянин України, національність українець. Місце проживання – с. Єлизаветівка (Петриківський район), Дніпропетровська область.
  • Діяльність – політик, громадський діяч.
  • Alma mater – Придніпровська держав на академія будівництва та архітектури.
  • Партія – безпартійний.
  • Конфесія – православ’я.
  • У шлюбі з Голосною Світланою Сергіївною, має доньку Алісу.
  • Сторінка в Інтернеті – Golosnoy.com
  • Автор відомого політичного плаката «Про бабусю і кота».

Біографія

Максим Голосний народився 4 жовтня 1981 року в місті Дніпродзержинськ. Навчався в СШ № 9 м. Дніпродзержинськ. В 1999 році закінчив Технічний ліцей.

З 1999 року по 2005 рік навчався в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за спеціальністю «Архітектор будівель і споруд» та здобув кваліфікацію архітектора.

Трудову діяльність розпочав у 2002 році. З липня 2004 року по листопад 2010 року працював архітектором в ПП «Архпроект».

В 2006 році купує будинок в селі Єлизаветівка та переїжджає в нього на постійне місце проживання. Захоплюється екологічним сільським господарством та птахівництвом.

Політична діяльність

В 2008 році стає помічником депутата сільської ради та ініціює ряд проектів, спрямованих на покращення життя громади, а також активно допомагає молоді реалізувати своє приватизаційне право.

Запроваджує практику «правових лікбезів» на селі. Побачивши активну громадську позицію Максима Голосного та небайдужість до вирішення проблем села, районна ветеранська організація висуває його кандидатом на посаду Єлизаветівсько го сільського голови на місцевих виборах 2010, на яку він був обраний переважною більшістю голосів, незважаючи на фальсифікації та масове псування бюлетенів.

Працював на займаній посаді до 22 вересня 2011 року. В зв’язку з активною діяльністю у відстоюванні інтересів територіальної громади всупереч позиції Дніпропетровської обласної державної адміністрації, яку в той час очолював Олександр Вілкул, був знятий з посади голови депутатами на незаконній сесії сільської ради.

Але підтриманий більшістю жителів села Єлизаветівка, які після відсторонення самостійно зібрали 1.020 підписів на його підтримку.

Брав участь у протидії медичній та земельній «реформам», запровадженим за ініціативи губернатора Олександра Вілкула та Партії регіонів.

В 2011 році вперше в Україні тричі намагався провести місцевий референдум з метою дострокового припинення повноважень депутатів Єлизаветівської сільської ради.

Оскаржував відмови в реєстрації ініціативної групи з проведення референдуму в Дніпропетровському окружному адміністративному суді та Апеляційному суді Дніпропетровської області.

Неодноразово наголошував на неконституційності прийнятого при Вікторі Януковичу Закону України «Про все український референдум» (автор – Дмитро Шпенов), яким, фактично, влада заборонила проведення місцевих референдумів. В 2018 році цей закон ви знано неконституційним згідно з Рішенням Конституційного Суду № 4 р/2018 від 26.04.2018.

Білборд «Про бабусю і кота»

В 2012 році брав участь у виборах до Верховної Ради в якості кандидата в народні депутати. Саме в цей час Максимом Голосним був створений відомий політичний білборд «Взнала, що внук голосував за регіони – переписала хату на кота», який став мемом та здобув сотні фотожаб та тисячі публікацій в Інтернет.

За цей плакат Голосний зазнав політичного переслідування: прокурором Дніпропетровської області Наталією Марчук на нього була відкрита кримінальна справа, він був об’явлений у всеукраїнський розшук.

25 жовтня на місцевих виборах 2015 року Максим Голосний був повторно обраний головою Єлизаветівської сільської ради переважною більшістю голосів.

В 2019 році висувався кандидатом на посаду Президента України без застави в 2,5 млн гривень, яку вважає неконституційною:

«Конституція України надає право будь якому громадянину балотуватися на найвищу посаду в країні. Закон визначає порядок, а не встановлює обмеження. 2.500.000 гривень – це неправомірне обмеження, і ми маємо повне право його ігнорувати».

Центральна виборча комісія відмовила Голосному в реєстрації.

Верховний суд України відмовив Голосному в задоволенні скарги на дії ЦВК. BBC News Україна знімає документальну стрічку «Українські вибори олігархів» про вибори Президента України в 2019 році, в якій Максим Голосний посідає центральне місце.

На Парламентських виборах в Україні в 2019 році висувається кандидатом в народні депутати по мажоритарному округу № 29.

В жовтні 2019 року добровільно звільнився з посади Єлизаветівського сільського голови, пояснивши це тим, що вичерпав свої можливості на місцевому рівні.

За вагомий внесок в розвиток села депутати присвоїли Голосному звання почесного громадянина села Єлизаветівка та надали повноваження і надалі представляти інтереси тергромади у всіх органах влади.

Здобутки

Протягом 2016 2017 років на території Єлизаветівки було виявлено декілька підприємств, які роками ухилялись від сплати земельного податку. Єлизаветівська сільська рада під керівництвом Максима Голосного через суд дорахувала у сільський бюджет декілька мільйонів (які тепер будуть сплачувати щороку). Деякі судові провадження ще тривають.

 

Фото з виступу в студії британської компанії суспільного телерадіомовлення ВВС

Неодноразово в судовому порядку визнавав бездіяльність правоохоронних органів, в тому числі – прокурора Дніпропетровської області.

В 2017 році в Єлизаветівці почали використовувати безпілотник для регулярного спостереження за навколишнім середовищем та виявлення екологічних правопорушень.

Громадська діяльність

З 2016 року, як голова органу місцевого самоврядування, веде судову боротьбу з газовими монополіями та порушеннями в сфері газопостачання, за відновлення конституційних прав і свобод громадян України.

Оскаржує дії та бездіяльність правоохоронних органів в судах.

 

Веде боротьбу з корупцією та бездіяльністю державних органів, порушеннями екологічного та земельного законодавства.

В 2016 році Єлизаветівська сільрада відмовилась укладати договори на газопостачання з компаніями кіпрського походження – ДніпропетровськГаз та Дніпропетровськгаз Збут та протягом майже 3 років споживала газ безкоштовно, посилаючись на 13 статтю Конституції України, згідно якої «від імені Українсько го народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування».

За матеріалами з Вікіпедії
вільної енциклопедії

Поділитися: