«Всі гроші ідуть «на офшори»: поліграфіст з Кривого Рогу про війну з монополістом та вплив карантину

24 травня 2021 о 09:05 - 4056

Andrey FedorovAndrey Fedorov


«Всі гроші ідуть «на офшори»: поліграфіст з Кривого Рогу про війну з монополістом та вплив карантину

Євгеній Кірєєв вже впродовж 17 років у Кривому Розі надає послуги з виготовлення поліграфічної і рекламної продукції у дизайн-студії «Дельф». Каже, що карантин суттєво вплинув на його справу.

Підприємець розповів, що через карантин і інші чинники обсяги його роботи скоротилися на 70%.

«Раніше в мене роботи була на два тижні вперед. У мене робота була достатньо стабільна», – згадує більш «врожайні» часи Євгеній Кірєєв.

Криворіжець каже, що серйозних програм підтримки бізнесу під час карантину не було.

«Подачки, які давала держава, були сміхотворні. На них неможливо вижити», – коментує поліграфіст.

У березні 2021 року ДТЕК відключив його офіс від електроенергії. Все через те, що з 2019 року підприємець принципово припинив платити гроші за електроенергію.

За словами підприємця, в 2019 році змінився суб’єкт надання послуг з постачання електроенергії. Він направив запит до надавача послуг з проханням надати комплект документів (хто їх створив і т.д.) для того, щоб з ними можна було укласти договір на користування електроенергією. Але у відповіді запитуваний комплект документів не надали.

«У вас (ДТЕК – авт.) немає документів, я не зможу з вами працювати. Я не можу платити гроші за електроенергію підприємству, яке навіть не може надати документи про себе», – пояснює Євгеній Кірєєв.

Підприємець розповідає, що його два роки «пресували» через несплату. Перша спроба відрізати офіс від електропостачання в 2020 році провалилася. Але, дизайн-студію врешті відрізали від електроенергії в березні 2021 року.

При цьому, постачальник електроенергії не надав правовстановлюючих та інших документів. Євгеній Кірєєв припускає, що кошти за користування світлом, газом зливають за кордон, в «офшори».

«Ми знаємо, що всі запити, які робилися по Україні щодо газу, світла – всі гроші ідуть «на офшори». Тому, ми не сплачуємо державі ні копійки. І вчиняємо цим злочин. Тому, як свідомий громадянин я не можу собі дозволити грабувати свою державу і платити спокійно людям, які викрали публічну власність для того, щоб наживатися. Ми зараз знаходимося у стані війні зі структурами, які захопили цю власність», – пояснює Кірєєв.

На його думку, підприємства-монополісти, які «зливають» кошти за кордон, є порушниками Конституції України, тож влада має порушити проти них кримінальні провадження за повалення Конституційного ладу.

Антон Філіппов

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: