Вплив на людину та екологію опалого листя виявляли на Дніпропетровщині

13 квітня 2021 о 14:30 - 1115
Вплив на людину та екологію опалого листя виявляли на Дніпропетровщині

І ось що вдалось встановити, відібравши 15 проб такого листя.

Про експеримент у Кривому Розі повідомляє Рубрика.

Результати показали, що вміст сполук важких металів у листі коливається у доволі широких межах та залежить від багатьох чинників серед яких:

  • – наявність джерела забруднення (зокрема, промислового);
  • – характер зони зелених насаджень;
  • – видове походження опалого листя.

У кожній пробі після усереднення було визначено вміст різних форм сполук важких металів: Fe (залізо), Mn (марганець), Pb (свинець), Cd (кадмій), Zn (цинк), Ni (нікель), Cu (мідь) та Co (кобальт). Вміст цих сполук не перевищував допустимих значень, що висуваються до відходів для оцінки їх класу небезпеки для здоров’я населення.

Використовуючи термінологію Державних санітарних норм, усі досліджувані проби опалого листя з Кривого Рогу слід віднести до малонебезпечних відходів IV класу, які зокрема можуть зберігатися відкрито у вигляді купи.

Важливо розуміти, що вищенаведена інформація – це результати дослідження одразу після листопаду.

Проте на цьому дослідження не зупинилося.

Опале листя є речовиною, яка постійно трансформується у навколишньому середовищі: перегниває, змінює свої фізико-хімічні властивості тощо. Необхідно оцінити екологічну безпечність накопичення, зберігання та використання цих відходів на різних етапах.

Та ось що встановили результати досліджень.

У опалому листі сполуки важких металів можуть накопичуватися, трансформуватися та забруднювати не тільки ґрунти, а також ґрунтові води та атмосферне повітря. Але окремої уваги потребує проблема попелу, який утворюється в наслідок спалювання опалого листя. Він містить мінералізовані сполуки важких металів, які у вигляді дрібнодисперсних часточок розвіються – та забруднюють атмосферне повітря.

В екосистемах зі значним забрудненням, які спричинені людиною, сполуки важких металів не тільки накопичуються, а ще й активно переміщуються у складній системі: від ґрунту до рослини, а вже потім до організмів тварин та людей. На певному етапі сполуки, які містяться в опалому листі, почнуть надходити у ґрунт, забруднюючи його, а вже звідти – до живих організмів. Тож охорона ґрунтів від забруднення потребує оцінки вмісту різних міграційних форм важких металів.

Раніше ми повідомляли про те, що на Дніпропетровщині спалахнув гомофобний скандал.

Поділитися: