Ворожі обстріли, волонтерський рух, подвиги військових та медиків: на Дніпропетровщині архівують війну

18 травня 2022 о 18:00 - 8081

EditorEditor


Ворожі обстріли, волонтерський рух, подвиги військових та медиків: на Дніпропетровщині архівують війну

На Дніпропетровщині документують воєнні події 2022 року. Збирають історії, спогади, фото та відеоматеріали.

Про організацію оборони регіону, облаштування укриттів, волонтерський рух, роботу лікарень. Життя місцевих та переселенців. А ще – свідчення ворожих обстрілів та ракетних ударів. Уже підготували до архівних справ понад 3 тис документів.

Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Важливо зберегти свідчення про нинішню війну. Аби нащадки знали, чим ми жили. Наші джерела – засоби масової інформації, інтернет-ресурси, офіційні документи. Фотографії вулиць із протитанковими «їжаками». Або входів до будівель, обкладених мішками з піском. Історії простих людей. Про те, як тікали з охоплених вогнем регіонів. Як укривалися під час тривоги. Якщо зараз це не фіксувати, з часом дані загубляться. А так – залишиться в архіві», – зазначила в.о. директора Державного архіву Дніпропетровської області Олена Легостаєва.

Воєнні події документують і у Дніпрі. Збирають факти, що ілюструють різні сфери життя міста. Діяльність органів влади, тероборони, волонтерів, підприємств, лікарень. Як надавали допомогу переселенцям. Як відновлював роботу бізнес. А ще – свідчення про злочини ворога.

«Архів – не тільки сухі документи. З різних хронік складається цілісна картина життя міста. Це безцінне джерело інформації для наступних поколінь. Зі збережених матеріалів пишемо нариси. Пізніше вони увійдуть до інформаційного бюлетеня, – сказала начальниця архівного управління департаменту Дніпровської міськради Людмила Чорна. – Власними історіями можуть поділитися і дніпряни. Чекаємо від мешканців на фото, відео, нотатки».

Поділитися власними фото, відеоматеріалами, історіями, спогадами про сучасну війну можна електронною поштою. До обласного архіву надсилати на адресу archive_dp@arch.gov.ua, за темою «Війна в Україні». До архівного управління міськради Дніпра – archivdmr@gmail.com.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: