Володимир Зеленський: Україна не хоче війни, але для миру повинна мати сильну й боєздатну армію

11 травня 2021 о 18:00 - 1205

AvatarVirsavia Gonchar


Володимир Зеленський: Україна не хоче війни, але для миру повинна мати сильну й боєздатну армію

В Україні завершується розробка Концепції національної системи стійкості, яка передбачає забезпечення базових вимог НАТО.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час виступу на форумі «Україна 30. Безпека країни» у Києві.

Він зауважив, що, згідно з дослідженнями, безпека входить до трійки найважливіших для українців цінностей разом зі свободою та справедливістю і це головна умова існування держави та її незалежності.

«Одним з головних пунктів моєї програми є безпека людини й безпека країни. Його забезпечення як невід’ємного елементу складної соціальної системи, з усіма її потребами, інтересами й можливостями, покладено в основу політики національної безпеки України», – зазначив Президент.

Глава Держави нагадав, що у вересні 2020 року затвердив Стратегію національної безпеки і оборони України, яка ґрунтується на трьох основних засадах: стримування, стійкість та взаємодія, на яких зосереджено зусилля та ресурси України.

«Передусім ми продовжуємо стримувати російську агресію та нарощуємо свій бойовий потенціал. Як і будь-яка цивілізована країна, Україна не хоче війни, але для миру, як би парадоксально це не звучало, вона повинна мати сильну й боєздатну армію. Адже саме вона є запорукою стабільності, гарантією спокою й того, що ні в кого не виникне думка забрати щось у нашої держави легко й без жодного пострілу», – наголосив Володимир Зеленський.

У межах політики стримування Володимир Зеленський наголосив на важливості забезпечення національної стійкості – готовності держави й суспільства до реагування на будь-які загрози та небезпеки.

У межах політики взаємодії, за словами Глави держави, сформовано потужну систему забезпечення національної безпеки, основу якої становлять взаємопов’язані державні та недержавні інституції, громадянське суспільство, громадяни та інші суб’єкти, покликані вирішувати завдання національної безпеки у визначений законодавством спосіб.

Володимир Зеленський додав, що безпекова система України є складовою більших за масштабом безпекових систем, зокрема глобальної системи міжнародної безпеки, основними архітекторами якої є ООН і НАТО, та європейської системи безпеки, що сформована за провідної ролі Європейського Союзу, НАТО, ОБСЄ та країн регіону.

«Належність до згаданих систем вищого рівня не лише формує низку тісних зв’язків між учасниками, а й створює умови для підтримання взаємодії в розв’язанні спільних безпекових питань та надає додаткові можливості для реагування на загрози», – наголосив Глава держави.

Володимир Зеленський також укотре наголосив, що стратегічним курсом України є набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

На думку Володимира Зеленського, реалізація положень Стратегії національної безпеки і оборони країни сприятиме формуванню нової системи гарантування національної безпеки, спроможної захищати державний суверенітет і територіальну цілісність України від усього комплексу можливих загроз.

Раніше “Лица” також писали:

  • Підприємців запрошують на віртуальний міжнародний ярмарок промисловості та експорту товарів
  • У Секторі Гази знов неспокійно: що відомо про конфлікт між Ізраїлем та Палестиною
  • На Дніпропетровщині знищують популяцію червонокнижних рябчиків

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: