Вітренко пообіцяв одну платіжку за газ

23 лютого 2021 о 13:30 - 828
Вітренко пообіцяв одну платіжку за газ

Міністерство енергетики, у відповідь на запит багатьох споживачів, працює над переходом на одну платіжку за газ та розподіл, при цьому щоб тариф на розподіл не був в одних регіонах вищим за тарифи в інших регіонах.

Про це повідомив у Facebook в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

«Передусім ми будемо фокусуватися на захисті вразливого споживача. Щоб була чесна конкуренція, щоб не допускати зловживання на ринку, особливо з боку монополістів. Щоб були справедливі і зрозумілі тарифи. І щоб держава була впевнена, що ті, хто потребує державної допомоги, її отримують. Як через субсидії, так і гранти на енергоефективність», — написав він.

З його слів, держава буде надавати сервіс споживачам.

Зокрема завдяки максимальній діджиталізації. Держава допомагатиме людям легко порівнювати ціни і змінювати постачальників, щоб менше платити.

Наприклад, для цього може використовуватися додаток Дія і навіть «бот».

Раніше, у січні 2021 року, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв’ю казав, що зниження ціни газу до 6,99 грн за кубометр відбудеться лише у лютому, відповідно, платіжки з такою ціною українці отримають у березні.

Він пояснив, що немає юридичного механізму, аби знизити платіжки заднім числом, щоб зменшити ціни на газ вже в поточному місяці. При цьому, за його словами, об’єктивно ціна на газ у 6,99 грн за кубометр могла бути вже у січні.

Також ми писали: В яких областях України найкраще та найгірше платять за комуналку.

Поділитися: