Викрито схему розкрадання коштів у сільраді на Дніпропетровщині

15 травня 2021 о 11:17 - 1352

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Викрито схему розкрадання коштів у сільраді на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині викрито схему розкрадання бюджетних коштів службовцями сільради через підконтрольні ним фіктивні підприємства

Про це “Лицам” повідомила пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури

Як повідомляється, за процесуального керівництва обласної прокуратури співробітниками Управління СБУ та ГУНП в області викрито службових осіб однієї з сільських рад, які  чотири роки розкрадали бюджет, укладаючи договори з підконтрольними фіктивними підприємствами.

За даними слідства, протягом 2016-2020 років між службовими особами однієї з сільрад Дніпропетровської області та рядом суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності укладено близько 100 прямих неконкурентних договорів на закупівлю робіт і послуг за бюджетні кошти на загальну суму більше 43 млн грн.

Аналіз укладених договорів дає підстави вважати, що вказані підприємства були створені для протиправної господарської діяльності, адже не мали у розпорядженні жодних виробничих потужностей, складських приміщень, транспорту та кваліфікованих робітників. Крім того, ремонтно-будівельні роботи здійснювали з порушенням умов нормативно-технічної документації, державних будівельних норм і стандартів з використанням матеріалів низької якості та значним завищенням обсягів виконаних робіт.

Після укладання актів виконаних робіт посадовці суб’єктів господарювання, діючи за попередньою змовою з сільським головою, здійснювали конвертацію грошових коштів місцевого бюджету у готівку з подальшою легалізацією доходів.

В рамках кримінального провадження, розпочатого за ч.3 ст.191 КК України (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем), правоохоронними органами проведено ряд обшуків у приміщеннях сільської ради та за місцем мешкання фігурантів справи, в ході яких вилучено первинну документацію, чорнові записи, комп’ютери, телефони, банківські картки, грошові кошти тощо.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Встановлюється коло причетних до злочину осіб.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: