Війна із забудовником: у центрі Дніпра будинки сповзають у котлован

23 червень 2021 о 12:00 - 8469

AvatarVirsavia Gonchar


Війна із забудовником: у центрі Дніпра будинки сповзають у котлован

У Дніпрі будинки валяться в прірву. Через знесення історичного кварталу, мешканці воюють з забудовником та намагаються відстояти свої права.

Про це стало відомо з сюжету ICTV та на Facebook, в групі Urban Dnipro Community.

В центрі Дніпра, по вул. Шевченко 43, з грудня 2020 року будується житловий комплекс “Ermolaev Center” названий в честь відомого дніпровського забудовника та бізнесмена Вадима Єрмолаєва.

Попри гарну візуалізацію проекту та дифірамби забудовнику, мешканці б’ють на сполох та намагаються зберегти свої будинки від звалення у будівельний котлован, глибиною 18-20 метрів. Він знаходиться близько трьох метрів від будинку і саме там буде розташований трьохповерховий підземний паркінг. В результаті будівництва просідає грунт та сповзає земля. Люди бояться, що одного дня в яму можуть звалитися їхні оселі.

За словами експерта з управління будинками, Сергія Філіпова, забудовнику вигідно будувати котлован впритул до будинків на вул. Шевченко 37-а, адже через просідання та руйнування житла, може з’явитися вільна ділянка для наступних будівництв.

Голова ОСББ, Наталя Валькова-Кулик повідомила, що в забудовника, крім дозволу мера Дніпра на початок будівничих робіт,  має бути чи не найголовніший дозвіл на будівництво від Міністерства культури, якого звичайно немає.

За словами мешканців, спочатку забудовник пропонував їм гроші – 500-700 долларів за 1 кв.м, аби вони виселились зі своїх будинків. Коли ж мешканці відмовилися, то в історичному кварталі почалися дивні речі: 45-тонний американський самосвал намагався зруйнувати гаражі, а в самому будинку з’явилася благодійна організація, яка тримає колишніх ув’язнених.

Сергій Філіпов зазначає, що всіх цих проблем можна було б уникнути, якби люди мали право власності на землю, адже через його відсутність, міська рада без проблем може передати землю під будівництво будь-яких багатоквартирних будинків.

Адвокат Віталій Собкович радить людям покликати контролюючи органи, які б провели перевірку та позачергову інспекцію. Але куди тільки не зверталися мешканці будинків, все без результату.

Раніше “Лица” також писали:

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: