Відновив роботу державний реєстр речових прав: що потрібно знати

20 травня 2022 о 18:00 - 9634

EditorEditor


Відновив роботу державний реєстр речових прав: що потрібно знати

В Україні поновлено роботу державного реєстру речових прав і нотаріусів. Йдеться про неокуповані території, а також там, де не проводяться бойові дії.

Про це під час брифінгу у ДніпроОВА розповів начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Іван Легостаєв.

Водночас, за словами чиновника, існують деякі обмеження щодо укладення правочинів стосовно нерухомості або цінного майна, регламентовані Постановою Кабміну № 164.

«Правочин щодо нерухомого майна може здійснюватися лише за місцем його знаходження. Є виняток для нотаріусів Києва та області. Там це може проводитися зокрема й за місцем реєстрації фізичної особи. Не можна вчиняти правочини за дорученням, тобто власник майна повинен з’явитися особисто і своїм підписом засвідчити документ. Також не можна одразу продавати майно. Необхідно щоб власник, який його купив, хоча б місяць ним володів. Виняток – якщо майно отримане у спадщину або при визначенні часток у спільній/сумісній власності подружжя», – розповів під час брифінгу 20 травня Іван Легостаєв.

Він також підкреслив:

«Є деякі складнощі щодо купівлі/продажу житлових будинків, земельних ділянок. Нотаріус повинен перевірити кому вони належать, право власності чи користування земельною ділянкою. Разом з об’єктом нерухомості повинно перейти право власності або користування на земельну ділянку. Оскільки наразі технічно немає доступу до державного земельного кадастру, це неможливо зробити. Але це питання кількох днів, оскільки до земкадастру має поновитися доступ, і нотаріуси зможуть робити відповідні правочини».

Мешканці Дніпропетровської області можуть укладати договори купівлі-продажу нерухомого майна. Посвідчувати їх – у нотаріусів, що увійшли до переліку.

Раніше “Лица” також повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: