Вибори в ДНУ: хто стане новим ректором університету?

24 грудня 2020 о 13:30 - 1822

AvatarVirsavia Gonchar


Вибори в ДНУ: хто стане новим ректором університету?

Стали відомі результати першого туру виборів ректора Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, які відбулися 23 грудня.

Про це повідомив сайт університету.

У виборах взяли участь 1 280 осіб. Вибирали з шести кандидатів. Найбільшу кількість голосів набрав Сергій Оковитий, проректор ДНУ з наукової роботи, доктор хімічних наук. За нього віддали 371 голос, тобто 24,31% від усіх, хто проголосував.

Сергій Оковитий закінчив Дніпровський національний університет імені Гончара у 1993 році. Вже через три роки він захистив кандидатську дисертацію «Теоретичне дослідження структури і реакційної здатності олефінів і епоксидів аліциклічного ряду» за спеціальністю «Органічна хімія». У 2006 році захистив докторську дисертацію на тему «Квантово-хімічне дослідження механізмів реакцій утворення та розкриття епоксидного циклу», спеціальність «Органічна хімія».

Після закінчення хімічного факультету Дніпропетровського державного університету з 1993 року викладає на кафедрі органічної хімії на посадах асистента (1993 – 1996 г.), старшого викладача (1996 – 1997), доцента (1997 – 2004), завідувача кафедри (2004 – 2017) і професора (2017 – по теперішній час).

У другому турі Сергій Оковитий зустрінеться з Анатолієм Саніним – доктором технічних наук, який набрав 330 голосів, тобто 21,63% від усіх, хто проголосував.

Анатолій Санін працює в Дніпровському національному університеті з 1980 року.Є членом експертної ради з механіки і транспорту Державної акредитаційної комісії МОН України. Відомий вчений в галузі космічного та спеціального матеріалознавства, створив і розвиває новий науковий напрям в області матеріалознавства, пов’язаний з дослідженнями нестаціонарних і екстремальних процесів, їх використанням при отриманні матеріалів зі стабільними властивостями методами порошкової металургії.

Основні дослідження спрямовані на вирішення проблеми підвищення експлуатаційних характеристик і надійності виробів ракетно-космічної техніки, озброєнь, радіаційно-стійких матеріалів шляхом створення нових функціональних матеріалів і способів управління їх структурою і властивостями. Під його керівництвом підготовлено 5 кандидатів наук.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: