Верховна Рада підтримала закон щодо стимулювання фермерських господарств

19 лютого 2021 о 19:30 - 1731

AvatarVirsavia Gonchar


Верховна Рада підтримала закон щодо стимулювання фермерських господарств

19 лютого Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект №4046 про стимулювання діяльності фермерських господарств.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки.

Коментуючи рішення парламенту, міністр економіки Ігор Петрашко зазначив, що реалізація цього законопроекту дасть можливість фермерським господарствам активніше брати участь в держпрограмах підтримки і отримати доступ до кредитних ресурсів.

“Законопроект відкриває можливість введення окремих програм підтримки фермерам до 35 років. Також документ регулює склад земельних ділянок фермерських господарств та інші важливі для розвитку фермерства питання”, – прокоментував Ігор Петрашко.

Документ передбачає:

  • Право передачі земель, що знаходяться у громадян – членів фермерського господарства на праві постійного користування або на праві власності, у власність фермерського господарства. А також надати право вносити в статутний капітал фермерського господарства земельні ділянки, що належать фермерському господарству на праві власності або користування.
  • Розширення кола одержувачів державної підтримки через Укрдержфондом, закріпивши статус сімейних фермерських господарств, як одержувачів такої підтримки.
  • Введення державної підтримки фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно).

Автори законопроекту очікують:

  • Рівноправний доступ всіх фермерських господарств до програм держпідтримки, в тому числі через Укрдержфондом;
  • Реалізацію та підтримку підприємницьких ініціатив “молодих фермерів”, тобто сільської молоді, яка виявила бажання займатися сільським господарством.
  • Збільшення зайнятості на селі та створення нових робочих місць в сільській місцевості.

Також ми писали: Верховна рада схвалила законопроєкт з продажу землі через інтернет.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: