ВАКС на 3,5 роки позбавив волі суддю з Дніпра за зловживання владою

30 березня 2021 о 13:30 - 830

AvatarVirsavia Gonchar


ВАКС на 3,5 роки позбавив волі суддю з Дніпра за зловживання владою

Протягом першого кварталу 2021 року Вищий антикорупційний суд активно взявся за суддів. 17 березня до відповідальності притягнули суддю з Дніпра (справа 758/1780/17) за статтею 369-2 ККУ «Зловживання владою».

Про це повідомляє “Судово-юридична газета”.

Суддю Жовтневого районного суду міста Дніпра обвинувачували у тому, що він отримав від знайомого хабаря для себе та інших посадовців, щоб «зам’яти» декілька кримінальних проваджень.

Суддя та чоловік були знайомі, тому останній періодично звертався до засудженого з певними правовими питаннями. Так, у середині квітня 2016 року після неодноразових дзвінків від слідчого він подзвонив судді, щоб проконсультуватися, чи варто йому боятися притягнення до відповідальності. За пару тижнів під час зустрічі суддя повідомив чоловікові, що для  закриття кримінальні провадження необхідно дати хабаря поліцейським. У подальшому – у липні та серпні – обвинувачуваний повторював цю ідею і стверджував, що знає, кому можна передати гроші. Втім, чоловік все ще не давав згоди.

У вересні суддя приїхав для особистої зустрічі зі знайомим до Києва, де розповів про провадження щодо нього та продемонстрував окремі процесуальні документи за цими провадженням. Після цього він повідомив, що має реальний вплив на окремих правоохоронців, і зазначив, що  провадження можна закрити за 10000 доларів – чоловік погодився.

28 вересня 2016 року обвинувачений подзвонив знайомому, щоб дізнатися, як просувається збір коштів, де той відповів, що грошей ще немає. Але суддя не розгубився і запропонував віддати свої 10 тисяч доларів із подальшою «компенсацією», що він і зробив. Того ж дня засуджений передзвонив і повідомив, що питання вирішене.

А 7 жовтня пройшла зустрічі між ними, на якій останній передав обвинуваченому обумовлену суму. За годину суддю затримали правоохоронці, провели його обшук і вилучили попередньо ідентифіковані 10000 доларів – його знайомий ще у липні звернувся за цим фактом до НАБУ і з того часу співпрацював зі слідством.

Натомість суддя свою вину заперечував. Він підтвердив, що мав з чоловіком дружні відносини, надавав йому правові консультації та допомагав у інших правових питаннях. Приблизно так само він описував і нинішню ситуацію – стверджував, що гроші мали піти не на підкуп правоохоронців, а не оплату послуг адвоката, якого обвинувачений порадив найняти для представництва у кримінальних провадженнях. Хоча сам адвокат підтвердити відповідну інформацію відмовився. Так само суддя заперечував і те, що привозив до Києва якісь процесуальні документи, стверджуючи, що показував тоді свої нотатки щодо зібраної ним інформації.

Загалом же обвинувачуваний вважав, що його знайомий підставив і представив співробітникам НАБУ все так, ніби він дійсно вимагав хабаря, хоча насправді про це мова не йшла.

ВАКС на основі свідчень свідків та матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій прийшов до іншого висновку та визнав суддю винним. У якості покарання суд призначив 3,5 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у судах, правоохоронних органах та адвокату на 3 роки.

Також ми писали: У Дніпрі затримали слідчого за отримання хабаря на суму $2 тис.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: