В уряді прогнозують здешевлення соняшникової олії

17 серпня 2021 о 09:07 - 16883

Avataradmin


В уряді прогнозують здешевлення соняшникової олії

У Мінекономіки очікують на значне здешевлення в Україні соняшникової олії «соціальних» сортів до кінця серпня.

Про це, як повідомляє Урядовий портал, стало відомо за результатами наради представників олійного ринку і центральних органів виконавчої влади.

Український ринок у липні із відставанням зреагував на світові тенденції. Індекс продовольчих цін FAO на олії минулого місяця знизився на 10%. Але вартість соняшникової олії в Україні залишалася стабільною. За даними Держстату, на 13 серпня вона знизилася лише на 1,3% у порівнянні з початком місяця.

Мінекономіки усвідомлює, що індекс FAO потребує корегування, оскільки базується на п’яти олійних культурах і високу питому вагу там складає пальмова олія. Але попри це існують можливості для зниження вартості цього соціального для України продукту.

Сторони наради домовилися про заходи, які дозволять зважувати цінову політику,  дотримуючись  стандартів соціально-відповідального бізнесу. Це дозволить знизити вартість «соціальних» сортів олії до кінця місяця.

Довідка:

Олійно-жирова галузь в Україні активно розвивається, використовує сучасні технології і є одним із світових лідерів з виробництва соняшникової олії. Галузь створює продукт з доданою вартістю, має суттєву питому вагу в формуванні ВВП країни та надходженні валютної виручки.

За підсумками 2017 року, Україна експортувала 5,76 млн тонн соняшникової олії на рекордну суму — $4,3 млрд. Основними експортерами соняшникової олії у 2017 році були Індія (на $1574 млн), Китай (на $455,26 млн) й Іспанія (на $422,28 млн). Серед країн ЄС українську олію найбільше купують (у відсотках від обсягів загального експорту з України, дані 2017 р):

  • Франція — 5,7 %,
  • Італія — 5,2 %,
  • Нідерланди — 4,6 %,
  • Іспанія — 4,5 %

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: